Psikolog Ücretleri

Psikolog ücretleri, bu ücretlerin neye göre belirlenmiş olduğu psikolog desteği almak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri oluyor.

İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmeleri için bazı temel ihtiyaçlarının yeterince karşılanması gerekir. Yiyecek ve barınma gibi farklı fiziksel ihtiyaçları olan insanların da sevilme, kabul görme, bakım görme ve anlaşılma gibi farklı ruhsal ihtiyaçları vardır. Çocukluk veya ergenlik döneminde bu ihtiyaçların yeterince karşılanmaması durumunda ileride birçok ruh sağlığı sorununun geliştiği gözlemlenmiştir. Bu gibi durumlarda ruh sağlığı sorunu olan kişinin ücretli veya ücretsiz bir psikolog, psikiyatrist veya psikiyatriste görünmesi gerekir. Doktor veya psikoterapist gibi kendi alanında son derece uzman bir kişiye sevk edilecektir. Bu sayede terapi ve daha birçok yöntem gören kişiler çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilmek adına ihtiyaç duydukları desteği alırlar.

Psikolojik Destek Alınabilen Alanlar

Günümüzde pek çok kişi çeşitli psikolojik sorunları olan profesyonellerden yardım almaktan çekinmemektedir. Profesyoneller, başvuran kişinin psikolojik sorunlarını tanıyarak ve analiz ederek kişinin ihtiyaç duyduğu alana göre terapi uygulamalarını gerçekleştirirler. Bu alanlar arasında çift psikolojisi terapileri, çocuk psikolojisi terapileri, yetişkin psikolojisi ve ergen psikolojisi bulunur.

Psikolog Randevu

Psikolog Nedir?

Psikolog mu Psikiyatri mi?

Psikolog mu Psikiyatri mi İlaç Yazar?

Psikolog İş İlanları

Online Terapi

Online Psikolog

Psikolog Fiyatları Neye Göre Değişkenlik Gösterir?

Psikolojik destek arayanların karşılaştığı temel sorunlardan biri psikolog fiyatıdır. Bu nedenle çoğu kişi en uygun fiyata psikolog arıyor ve bu doğrultuda kendilerine en uygun psikoloğa yöneliyor. Psikolog için ücret kapsamında pek çok etken belirleyici oluyor.

Bireyin aldığı psikolojik desteğin fiyat miktarı, psikoloğun performansından bağımsızdır. Her yıl olduğu gibi psikolog ödülü de çeşitli bazı faktörler dikkatli bir şekilde göz önünde bulundurularak belirleniyor. Fiyatlar her yerde aynı değildir ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlıdır: B. Hizmetin verildiği yerin kirası, ofis ya da kurumdaki çalışan sayısı, yerin konumu, psikoloğun unvanı ve uzmanlığı, tecrübesi, ödenmekte olan tüm vergiler, giderler vb.

Türkiye’de bireysel terapi veya evlilik terapistlerinin fiyatlarını belirleyen ortak bir mekanizma veya profesyonel bir kurum bulunmamaktadır. Kural olarak, bu alanlarda çalışan profesyoneller tedavi ve hizmetler için kendi psikolog seans ücretleri noktasını belirler.

İstanbul Psikoloji Doktorlarına aşağıda yer alan linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

doktor bul