Online Psikolog

Online psikolog ve online terapi, yüz yüze terapiye benzer şekilde, danışanlarına problemlerini çözmeleri, hayatın gerçeklerine daha iyi uyum sağlamaları, olumlu bir benlik imajı oluşturmaları ve duygularını rahatça ifade etmeleri için ihtiyaç duydukları desteği sağlar. Literatürde bu konu incelendiğinde psikolojik danışma yaklaşımlarının günümüzde geleneksel psikolojik danışma yaklaşımları kadar önemli olduğu görülmektedir. Bu durum, benzer ölçüde çevrimiçi bir şekilde gelişmekte olan terapi hizmetlerine olan ilgiyi artırmayı başarır.

Online Psikolog Hizmetinin Avantajları

  • Bu hizmetten herkes yararlanabilmektedir.
  • Yüz yüze görüşmelere kıyasla, çevrimiçi danışmalara kliniğe gitmeden katılmak daha kolay ve daha uygundur. Bu, fiziksel engelliler ve dışarı çıkmaktan endişe duyanlar için bir avantajdır.
  • Program boyunca panik atak belirtileri kaydetmek için teknikleri ve kendi kendini izleme formlarını uygulamak için ses dosyalarını da indirilebilmektedir.
  • Danışanlar rahat bir ev ortamında tedaviye daha rahat ve konforlu bir şekilde başlayabilirler.

Online Psikolog Hizmetinin Dezavantajları

Online terapinin dezavantajları teknik ya da davranışsal bir şekilde olabilir, örneğin:

  • Tedavi sırasında görüntülerin donması, kontralaterale ulaşamama veya teknolojideki gelişmelere rağmen gecikme.
  • Danışanın odaya girişi, oturma pozisyonu seçimi veya göz teması terapi sürecinde danışman için çok önemli ipuçlarıdır. Terapide, terapistler bazen bu ipuçlarını gözden kaçırırlar.
  • Televizyon ve telefon gibi araçlar ve konuşmalar sırasında dikkati dağıtma potansiyeli, hizmet sürecinin dezavantajlarından bazılarıdır.

Psikolog Ücretleri

Psikolog Randevu

Psikolog Nedir?

Psikolog mu Psikiyatri mi?

Psikolog mu Psikiyatri mi İlaç Yazar?

Psikolog İş İlanları

Online Terapi

Online Psikolog

Online Psikolog Hizmetinden Kimler Faydalanabilmektedir?

Bazı danışanlar online tedaviye uygun olmayabilirler ancak bu gibi durumlarda online tedaviye başlamadan önce mümkün olduğunca danışan ile yüz yüze görüşme planlamak mümkündür. Çevrimiçi psikologlar, belirli müşteri gruplarıyla çalışmayı dikkatlice düşünmelidir. Danışanınız için seçeceğiniz yöntem, o kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenmeli ve geliştirilmelidir. Bu hizmeti veren kişilerin yeterince uygun yöntem ve konum gibi öncelikleri olmalıdır.

Online psikolog ücretleri ise tercih edilen psikoloğun deneyimine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Online psikolog hizmetleri ile yüz yüze psikolog hizmetleri arasında herhangi bir şekilde fiyat farklılığı durumları söz konusu olmaz.

Online psikolog hizmetinden yararlanmak isteyenler online psikolog bul ile bir araştırma gerçekleştirebilir ve danışmanlık almak istediği psikoloğa karar verebilir.

İstanbul Psikolog Bilgilerine aşağıda yer alan linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

doktor bul