MHRS Randevu

MHRS Randevu Sağlık sektöründe son yıllarda  büyük atılımlar yaşanmaya devam ederken, Sağlık Bakanlığı’nın uygulamaya koyduğu randevu sistemi büyük ilgi görmektedir. MHRS randevu almak için bu sistem ile  randevu alabilir, e-devlet üzerinden de hastane randevusu alabilirsiniz. E-Devlet ile kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan ulaşabilirsiniz. Bunlardan biri  Merkezi Doktor Randevu Sistemi, özellikle MHRS Randevu Sistemidir. MHRS ALO 182 randevu alma sistemi ile devlet hastanelerinden online randevu alabilirsiniz. Ayrıca MHRS randevunuz ile muayene ve tarama sonuçlarınıza da kolayca ulaşabilirsiniz.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak, hastanelerin daha verimli ve etkin hizmet vermesini sağlamak amacıyla Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında geliştirilmiş bir projedir. Bu amaçla 2009 yılında başlatılan çalışmalar tamamlanmış ve 2011 yılında hizmet tüm bölgeye yaygınlaştırılmıştır. Merkezi Randevu Sistemi, vatandaşlarımızın  Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerde ve diş sağlığı merkezlerinde 182 veya uygulamadan randevu almalarını sağlayan bir hizmettir.

Hastanede daha iyi kaynak planlaması -insan gücü ve ekipmanın verimli ve etkin kullanımı için planlama- ile asistan/hasta memnuniyetini artırmak, hastanede bekleme sıralarını azaltmak amaçlanmıştır. Sağlık hizmetlerinin sunumunu, verimliliğini ve kalitesini iyileştiren MHRS’den alınan verilerle sağlık politikalarının geliştirilmesi büyük ölçüde sağlanmıştır.

Devlet hastanelerinden MHRS randevu işlemleri kısmı veya 182’yi arayarak  randevu alabilirsiniz. Her ikisi de 24 saat hizmet veren bu iki hizmetle, size uygun veya tercih ettiğiniz bir tarih veya saati seçebilirsiniz. MHRS sisteminde poliklinik ve doktor da seçebilirsiniz. Ayrıca randevu iptali de aynı sistem üzerinden yapılmaktadır.

MHRS Giriş

E Devlet MHRS

MHRS İndir

182 Randevu

Alo 182

E Nabız

Doktor Bul

MHRS Randevu Bilgileri Nasıl Görüntülenir?

MHRS sistemi ve 182 doktor randevularını 15 gün olarak planlar ve randevularını buna göre alır. Gitmek istediğiniz hastane ve doktorun randevusu 15 gün içinde dolmuşsa ertesi gün tekrar arayabilir veya online kayıt yaptırabilirsiniz. İptal edilen randevular olabileceğinden MHRS’yi günde iki kez de kontrol edebilirsiniz. Randevu bilgilerinize ulaşmak için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz.

MHRS randevu sistemi adresinden randevu alma bölümüne gittiğinizde T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra “Randevu Geçmişi” bölümünden randevularınızı görüntüleyebilirsiniz. Akıllı cihazınızdan MHRS Mobil’e giriş yaptıktan sonra açılan ekrandan randevu geçmişini seçerek yapmış olduğunuz randevuları görüntüleyebilirsiniz.

MHRS Randevu İptali Nasıl Yapılır?

ALO 182 hattını arayarak da gizlilik kapsamında sorulan soruları doğru yanıtlamanız halinde gelecek randevularınız hakkında bilgi alabilirsiniz.Randevunuzu iptal etmek için yine aynı adreste bulunan randevu bölümüne gittiğinizde T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilir ve randevunuzu belirleyebilirsiniz. Ekranın üst kısmındaki “Randevu geçmişi” bölümünden iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafında bulunan iptal butonuna tıklayarak randevunuzu iptal edebilirsiniz. ALO 182 numaralı telefon hattını arayarak, sorulan soruları gizli bir şekilde doğru yanıtlamanız durumunda da randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Doktor bul sitesi sayesinde randevu almış olduğunuz ya da almayı planladığınız doktorlar hakkında yapılan yorumları görüntüleyerek kafanızda kolaylıkla fikir oluşturabilirsiniz.

MHRS Randevu almadan önce  Doktor Çalışma Listesi sitemizden arama yapabilirsiniz.

doktor bul