E Devlet MHRS

E Devlet MHRS Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok devlet vatandaşlarına belirli hizmetleri internet üzerinden sunmaya başlamıştır. Ülkemizde en çok kullanılan hizmetlerden biri de hastanede online randevu alma işlemidir. Hastane randevusu almak için iki sistem vardır; Bunlardan biri Merkezi Doktor Randevu Sistemi olarak bilinen MHRS üzerinden, diğeri ise eDevlet üzerinden yapılabilmektedir. MHRS sistemine üye olmayan vatandaşlar, e-devlet MHRS işlemleri için e-Devlet üzerinden MHRS sistemine giriş yapabilir ve hastaneden kolaylıkla randevu alabilirler.

E Devlet MHRS İşlemleri

E-devlet MHRS işlemi yapmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Ülkemizde her gün binlerce kişi online olarak hastane randevusu alarak doktorların kapısını çalıyor. İnternetin icadından önce bu işlem hastaneye gidip sırada bekleyerek yapılırdı ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte internet üzerinden randevu alınmaya başlandı. Kişilere büyük kolaylık sağlayan bu işlem, merkezi doktor randevu sistemi ve e-devlet portalı üzerinden sağlanmaktadır. MHRS üyesi olmayan vatandaşlar e-Devlet üzerinden MHRS’ye girerek randevu alabilirler. Birçok vatandaş e-devlet MHRS aşamalarını da araştırmaya devam etmektedir.

MHRS Giriş

MHRS İndir

182 Randevu

MHRS Randevu

Alo 182

E Nabız

Doktor Bul

MHRS Üzerinden ve 182 ile Randevu Alımı Nasıl Yapılır?

Ülkemizin her gün milyonlarca vatandaşı resmi işlerini yapmak için e-devlet kapısına girmektedir. Vatandaşlara geniş bir hizmet yelpazesi sunan e-devletin en çok kullanılan hizmetlerinden biri de doktor randevusudur. MHRS üyesi olmayan vatandaşlar eDevlet üzerinden başvuru yapabilirler. Kimlik numaranız ile hastaneden randevu alabilirsiniz.

Türkiye’de uygulanan MHRS, AB tarafından oldukça kabul görmüş uygulamalardan biridir.

MHRS; kamu hastaneleri ve onlara bağlı tıbbi tesisler arasında dağıtılan merkezi randevu rezervasyon sistemidir. Aynı zamanda, bir devlet hastanesi randevu rezervasyon sistemini tek bir merkezden yöneten dünyadaki ilk ve tek sistem olma iddiasındadır. MHRS; Alo 182, çağrı merkezi, internet ve mobil uygulamalar aracılığıyla hastanelerin ve pratisyen hekimlerin erişilebilirlik seviyesinde insanlara hizmet verebilmektedir. MHRS; Randevu alma sisteminden toplanan verilerle yeni sağlık politikalarının geliştirilmesine katkı sağlamaktadır.

E-Devlet Üzerinden Randevu Aşamaları

Öncelikle tarayıcınızdan resmi e-devlet sitesini açın. Açılan oturum açma sayfasında kimlik doğrulama işlemini tamamlamadıysanız tamamlayın. E-Devlet kimliğinizi ve şifrenizi girip ‘Giriş’ butonuna basınız. (e-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifresini alabilirsiniz.) Ardından E-Devlet ana sayfasının üst kısmındaki arama butonuna basarak şifrenizi giriniz.  Arama butonundan Merkezi Hekim Randevu Sistemi kısmına geçin. Ardından açılan sayfada ‘Uygulamaya git’ butonuna basın. Butona bastıktan sonra e-Devlet üzerinden MHRS sistemine yönlendirileceksiniz. Sayfa doğrudan MHRS profiline bağlanarak açılır.

Ardından açılan sayfanın üst kısmındaki “Hastane randevusu al” adresini seçin. Randevunuz yoksa bastığınız sekmeye göre sizden istenen bilgileri girerek veya seçerek kolayca randevu  oluşturabilirsiniz.

E-Devlet üzerinden almış olduğunuz randevu kapsamındaki doktorlar hakkında bilgi edinmek ya da doktorunuzu önermek isterseniz doktor bul sitesi üzerinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Doktor Bul  arama robotumuza giriş yaparak  istediğiniz doktorları bulabilirsiniz yapabilirsiniz.

doktor bul