Alo 182

ALO 182, hastanenin randevu kayıt sisteminin telefon numarasıdır. MHRS adı verilen merkezi doktor randevu rezervasyon sisteminin bir parçası olan bu telefon numarası üzerinden kişiler hastanelerden randevu alabilmektedir. Hastane ve ilgili poliklinik randevularını almak için MHRS kullanımı esastır. Kişiler hastaneyi arayarak istedikleri sağlık hizmeti ve doktordan kolaylıkla randevu alabilirler. Online randevu alma, hastane randevusu almak için de kullanılabilir. Ancak internete ve bilgiye erişimi olmayanlar Sağlık Bakanlığı’nın 182’sini aramaktadır. Bir hastaneden randevu almanın en kolay yolu Alo 182’yi aramaktır.

182 MHRS 182 ile randevu nedir ve nasıl alınır  daha önce devlet hastanesinden bu şekilde randevu almamış  kişiler tarafından da sorulmaktadır. Bu yöntemle hastaneden randevu almanız çok kolaydır. Ayrıca ALO 182’den yapılacaklar da oldukça hızlı ve kolaydır.

Kendiniz veya bir aile üyesi için randevu alabilirsiniz. 182’yi sabit hatlardan veya cep telefonlarından arayarak doğrudan Sağlık Bakanlığı çalışanlarına bağlanabilirsiniz. Kişiler; kendileri için uygunsa, istedikleri gün ve saatte istedikleri doktordan randevu alabilirler.

MHRS Giriş

E Devlet MHRS

MHRS İndir

182 Randevu

MHRS Randevu

E Nabız

Doktor Bul

ALO 182 İptal İşlemleri

ALO 182 randevu işlemleri iptal konusu da oldukça merak edilmektedir. Hastanedeki iptal işlemleri de diğer işlemlere benzer şekilde yapılabilmektedir. İsteyenler 182’yi arayabilir, isteyenler MHRS web sitesinden randevularını iptal edebilirler. Randevunuzu iptal edebilirsiniz, ancak bunu randevu saatinizden 24 saat önce yapmalısınız.

ALO 182 Randevu Alımı Sorunu

Vatandaşlar bazen 182 ile neden randevu alamadıklarını merak ediyor. Vardiyalı çalışan Alo 182 personeli haftanın 7 günü 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Ancak bazı zamanlar yoğunlukdan dolayı ulaşım sıkıntısı yaşanabileceğini unutmamalısınız.  Öte yandan yoğunluk nedeniyle Alo 182’ye ulaşılamaması durumunda mhrs.gov.tr, MHRS ve e nabız telefon uygulaması üzerinden randevu alabilirsiniz.

182 nolu hatta arama yapan bir kişinin bilmesi gerekenler; bu yöntemle randevu alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. 15 gün ve üzeri talep edilen randevular 182’den sonra yapılamaz. Aynı şekilde bu randevular MHRS uygulaması üzerinden yapılamaz. Uygulamaya giriş yapmak için tanımlayıcınız gereklidir. Neden bazı departmanlardan randevu alamıyorum gibi sorular da oldukça sık sorulmaktadır.

Örneğin; Romatoloji Kliniği’nden randevu almak isteyen ancak romatolog olmayanların öncelikle İç Hastalıkları Anabilim Dalı’ndan randevu almaları gerekmektedir. Bazı hizmetler için randevular sevk edilmeden yapılamaz.

182 Neden Arar?

Randevu alan hastaların en sık sorduğu sorulardan biri olan 182 neden arıyor sorusuna bakıldığında da MHRS Randevu Hattının hastaları arayıp randevularını hatırlatmak için aradığını görüntülenir. 182 MHRS hattı aynı zamanda randevu alan hastaların randevularına gelip gelmeyeceklerini öğrenmek için de arama yapmaktadır. Sebebi; doktora gelmeyi planlamayanların randevularını iptal etmek ve diğer hastaların gereksiz yere uzun süre beklemek zorunda kalmaması durumudur.

182 nolu hattan randevu almaya karar verdiniz fakat hangi doktorların daha çok tercih edildiğini bilmiyor iseniz doktor bul sitesinden bunlara ulaşabilirsiniz.

Doktor Bul sitemizden hangi doktorların nerede görev yaptığını öğrenebilirsiniz.


doktor bul