182 Randevu

182 Randevu MHRS randevu ekranından veya telefon ile randevu alabilmek için kişilerin sisteme giriş yapması gerekmektedir. 182 randevu bu işlemi telefon üzerinden gerçekleştireceğiniz sabit hat numarasıdır. Sistem Sağlık Bakanlığı ile birlikte çalışmaktadır. Kişilerin işlemleri kayıt altına alınır ve randevularına gelmezlerse cezai işlem uygulanır. MHRS rezervasyon işlemi tamamlandıktan sonra randevu bilgilerinizi e-posta veya kısa mesaj olarak da alabilirsiniz.

182 randevu almak için 182 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir. Görüşme sonrasında ilgili personelin sorularına cevap vererek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Ancak işlem öncesi T.C. Kimlik numaranızı getirmeniz gerekecektir. T.C. Kimlik numaranızı kullanarak randevu alabilirsiniz. Ancak aramadan önce hangi hastane ve departmandan randevu alacağınızdan emin olmanız gerekir. Aksi takdirde ilgili personel size hastane ve hizmetler konusunda yardımcı olamaz.

MHRS Giriş

E Devlet MHRS

MHRS İndir

MHRS Randevu

Alo 182

E Nabız

Doktor Bul

182 Randevu Telefonla Randevu Almak

Telefonla randevu alırken ilgili personelin soracağı sorular, randevunuzu hangi servisten alacağınız ve hangi hastaneyi tercih edeceğinizdir. Arama yaptığınızda önce T.C. Kimlik numaranızı isteyecektir. Ancak hasta  değilseniz, hasta yakınıysanız hasta T.C. Kimlik numaranızı vermelisiniz.

182 üzerinden randevu almak için T.C. Kimlik numarası ile sisteme kayıt açılır. Ardından, yaşadığınız şehir ve randevu alacağınız hastane/bölüm ile ilgili sorular sorulacaktır. İstenen randevu tarih ve saati  tercihiniz, müsait randevu tarihlerine dayanmaktadır. Randevunuz daha sonra uygun tarih ve saatte kapatılacaktır. Telefonla alınmış bir randevunun kısa mesaj olarak gönderilmesi için temsilcinizden bunu yapmasını istemeniz yeterlidir. Bu sayede yaptığınız işlemlerde sizden gelen telefon numarasına randevu tarihi, saati, doktor adı, hastane adı, koğuş ve hastane yeri kısa mesaj olarak gönderilir. Ancak bu süreç kalıcı değildir. Her randevu aldığınızda talebinizi yenilemeniz gerekecektir.

MHRS Üzerinden Randevu Alımı Nasıl Gerçekleştirilir?

182 randevu işlemleri dışındaki bir diğer alternatif MHRS uygulamasıdır. MHRS web sitesinden randevu alma işlemi hasta bilgileri ile sisteme giriş yapıldıktan sonra gerekli hastane seçimlerinin yapılmasıdır. Hastane seçimi yapıldıktan sonra servis ve doktor seçimi ücretsiz bir tarih ve saat seçmeye devam edecektir. Bu süreçlerde kişiler sadece randevu almakla kalmaz aynı zamanda randevularını iptal edebilir veya değiştirebilirler. Randevu iptalleri, randevuya 24 saat kala yapıldığından, kişiler gelmedikleri randevular için ceza ödemek zorunda kalmazlar. Randevu rezervasyon sisteminde hastane seçimi yapmak için tek yapmanız gereken şehri seçtikten sonra ekrana gelecek olan formu doldurmaktır. Ekrana gelecek olan formda kişilere takvim üzerinden randevu tarihi sorulur. Ekrandaki takvimi kullanarak herkesten bir tarih seçmesi istenir.

Daha sonra seçtikleri şehirdeki tüm hastaneler arasından istedikleri hastaneyi seçmeleri istenir. Hastane seçimi yapıldıktan sonra ilgili bölüm aşağıdan yukarıya doğru seçilmelidir. Bölüm, klinik seçimi yapıldıktan sonra ardından doktor seçimi yapılmalıdır.

182 üzerinden veya MHRS üzerinden randevu oluşturmadan önce ilgili klinik ve doktorlar hakkında doktor bul web sitesi üzerinden kolaylıkla bilgi sahibi edinebilirsiniz.

Doktor Çalışma Listesi için Doktor Bul sitemizden arama yapabilirsiniz.

doktor bul