E Nabız

E Nabız, vatandaşların kişisel sağlık bilgilerini kontrol edip takip edebildiği bir sistemdir. Bu uygulama ile teşhis, analiz, tıbbi görüntüleme, reçete gibi hayati bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. e Nabız, muayene, tetkik ve tedavilerinizin nerede yapıldığına bakılmaksızın, sizin adınıza verilen sağlık bilgilerini yönetebileceğiniz ve tıbbi geçmişinize tek bir yerden erişebileceğiniz bir sistem bütünüdür. Sağlık kayıtlarınızın, vermiş olduğunuz yetki çerçevesinde hekimler tarafından değerlendirilebildiği, termin ve sınırlamaların belirlendiği, kalite ve hızın arttırıldığı, dünyadaki en eksiksiz ve eksiksiz tıbbi sistemdir. tanı ve tedavi sürecinin, siz ve doktorunuz arasında internet ve mobil cihazlardan güvenli bir şekilde erişebileceğiniz sağlam bir iletişim ağının kurulmasına olanak tanır.

E Nabız Nasıl Kullanılır?

E-nabız özellikleri bakımından sizlerin oldukça kolay işlem gerçekleştirmesini sağlar. E-Nabız uygulamasını kullanmanın 2 yolu vardır. İlk yöntem internet üzerinden https://enabiz.gov.tr ​​sitesine bağlanmak, diğer yöntem ise E-Devlet sistemi üzerinden kaydolmaktır. Ayrıca aile hekiminizden geçici bir e-Nabız şifresi almanız da mümkündür. E-Devlet şifreniz yoksa aile hekiminize giderek e-Nabız sistemine kaydolmak için talepte bulunabilirsiniz.

Aile hekiminiz T.C. Kimlik numaranızı kaydedecektir. Ardından cep telefonu numaranızı www.enabiz.gov.tr ​​adresindeki “Kişisel Doktor Girişi” butonundan sisteme giriniz. Daha sonra doğrulama kodu cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Doğrulama kodunu doktorunuzla paylaştığınızda, ikinci bir SMS alacaksınız. Bu mesaj  e-Nabız sistemine giriş yapabileceğiniz geçici şifre bilgilerini içerir. Lütfen geçici şifrenizi aile ve yakınlarınız dahil kimseyle paylaşmayın.

Profil bilgileri bölümünden kişisel profilinizi güncelleyebilirsiniz. Bildirimler bölümünde, hesabınızla ilgili son muayeneler, reçeteler, aktiviteler ve tıbbi belgeler gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Tansiyon, şeker, nabız, ağırlık, adım, kalori vb. bilgilerinizi kolayca ekleyebilirsiniz. Dilerseniz sisteme dilerseniz de elektronik portatif tıbbi cihazlarınızın verilerini otomatik olarak göndermesini sağlayabilirsiniz. Tüm Web, Windows, iPhone ve Android cihazlar ile e-Nabız sistemine hızlıca bağlanma imkanınız vardır.

E-nabız kullanmak sayesinde farklı hastane ve sağlık kuruluşlarında yapılan testlerin detayları, reçeteleriniz ve ilaçlarınız hakkında bilgiler, farklı laboratuvarlarda yapılan testler, tıbbi kayıt resimleriniz ve raporları gibi kendinizle ilgili daha fazla sağlık bilgisine ulaşabilirsiniz.

MHRS Giriş

E Devlet MHRS

MHRS İndir

182 Randevu

MHRS Randevu

Alo 182

Doktor Bul

E-Nabız Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-nabız seçenekleri arasında e-nabız hesap kapatma işlemi de mevcuttur. Bu işlem de diğer işlemler gibi kolayca halledilebilmektedir. E-Nabız hesabınızı kapattığınızda geçmişteki hemen hemen bütün verileriniz silinecek ve artık bunlara erişiminiz kaybolacaktır. Hesabınızı ancak e-devlet portalı üzerinden veren hesabınıza giriş yaptığınızda hızlıca kapatabilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak için e-Nabız sistemindeki “Hesabımı Kapat” butonuna tıkladıktan sonra kararınız kesin ise sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu  yazıp bu kodu kaydediniz, hesabınız kapatılacaktır. Tekrar açıldığında, açıldığı günden itibaren ziyaret ettiğiniz sağlık kuruluşlarından sağlık verilerinize kaldığı yerden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Kapatılan e-Nabız hesabınızı açmak için ilgili kuruluşlarla bir dilekçe aracılığı ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Çocuk Grip doktorlarını bulabilmek için aşağıdaki Doktor Çalışma Listesi sitemizden arama yapabilirsiniz.

Tahlil sonuçlarını Doktor Bul sitemizden de öğrenebilirsiniz

Tahlil Laboratuvar Sonuçları
Tahlil Laboratuvar Sonuçları