MHRS Giriş

MHRS giriş konusuna geçmeden önce MHRS sisteminin sağlamış olduğu faydaları bilmeniz önem taşımaktadır. Sağlık Bakanlığı’nın vatandaşlar için oluşturduğu MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) sayesinde artık sıra beklemeden online hastane randevuları kaydediliyor. MHRS sistemi ile hastaneye gitme ve saatlerce kuyrukta bekleme sorunu ortadan tamamen kalkıyor. Kişiler artık istedikleri gün ve saatte online olarak istedikleri doktordan randevu alarak kendi sağlık sorunlarıyla kolayca ve hızla ilgilenebilmektedir.

MHRS kısacası hastane randevusu almamızı sağlayan online bir sistemdir. Bu sistem sayesinde istenilen hastane bölümünden randevu alınabilmektedir. Böylece, hastaneye saatler öncesinden gidip beklemek yerine, randevu saatinizden sadece 15 dakika önce hastanede bulunarak tüm işlemlerinizi yönetebilirsiniz. Öte yandan online MHRS sistemine ek olarak ALO 182’yi arayarak randevu alma seçeneği de bulunuyor. Vatandaşlar 182’yi arayarak hangi hastaneye, hangi tarihte gideceklerini ve T.C. Kimlik numaralarını yetkili kişiye vererek adaylık sürecini tamamlamaları gerekmektedir.

E Devlet MHRS

MHRS İndir

182 Randevu

MHRS Randevu

Alo 182

E Nabız

Doktor Bul

MHRS Üyelik İşlemleri Nasıl Yapılır?

MHRS sisteminden kolaylıkla randevu alabilmeniz için ve MHRS giriş işlemleri kısmına geçmeden önce sisteme üye olmanız gerekmektedir. Gerekli web sitesine girerek, yeni üye seçeneği seçmelisiniz. Ardından sizden kimlik bilgileri, iletişim bilgileri ve güvenlik bilgileri istenecektir. Bu bilgileri tamamladıktan sonra üye olma işleminiz tamamlanmış demektir. Bu sayede artık dilediğiniz zaman kolayca dilediğiniz hastaneye ve dilediğiniz zamana uygun randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS Sistemine Giriş

MHRS sistemine bağlanmak artık e-Devlet Portalı üzerinden de oldukça mümkündür. Bunun için vatandaşın e-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. e-Devlet şifresini PTT şubelerinden veya internet bankacılığından kolayca alabilirsiniz. E-Devlet şifresi olan vatandaşların MHRS sistemine doğrudan erişim için ‘https://www.hastanerandevu.gov.tr/Rendevu/’ internet sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Ardından e-Devlete bağlan seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Bu seçeneğe tıklayan vatandaşlar doğrudan e-Devlet portal sistemine girişe yönlendirilecektir. Bu sırada T.C. e-Devlet ID ve  şifrelerini girerek “Giriş” butonuna basmaları gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra vatandaşlar MHRS sistemine giriş yapabilmektedir. MHRS kayıt aşamalarını tamamlamanıza gerek kalmadan direkt bu şekilde istediğiniz zaman giriş gerçekleştirebilirsiniz.

MHRS Sistemi Şifresi Unutulduğunda Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

MHRS şifresini unutanların sisteme giriş yaparken “Şifremi Unuttum” seçeneğine tıklamaları gerekmektedir. Ardından beliren ekrandaki seçeneği kullanarak şifrenizi yenileyebilirsiniz. İlk seçenekte T.C. Kimlik numaranızı ve e-posta adresinizi girmeniz gerekiyor. İkinci seçenekte T.C. kimlik numarası ve telefon numarası girilmelidir. E-posta ve sms seçeneklerinden birini seçerek şifrenizi değiştirebilirsiniz. Güvenliğiniz açısından kişisel şifrelerinizi aileniz ve yakınlarınız dahil asla kimse ile paylaşmamanız gereklidir.

Doktor bul web sitesine giriş yaparak MHRS üzerinden oluşturmuş olduğunuz randevulardaki doktorlar ile ilgili yorumları okuyabilir, siz de almış olduğunuz hizmetler hakkında diğer insanları bilgilendirmek adına yorumlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda alanlarına göre doktor önerilerine bakarak da doktor bulma işlemini kolay ve hızlı bir hale getirebilirsiniz.

İstanbul Doktor Bul  arama robotumuza giriş yaparak  istediğiniz doktorları bulabilirsiniz yapabilirsiniz.

doktor bul

Yorumlar (1)