Devlet Hastanesi Psikolog

Devlet hastanesi psikolog hizmetleri, insanların sağlıklı ve olumlu bir yaşam sürebilmeleri noktasında büyük bir rol oynuyor.

İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmeye devam edebilmeleri için bazı temel ihtiyaçlarının ideal seviyelerde karşılanması gerekir. Yiyecek ve barınma gibi farklı fiziksel ihtiyaçları olan insanların da sevilme, kabul görme, bakım görme ve anlaşılma gibi farklı farklı pek çok ruhsal ve de psikolojik ihtiyaçları vardır. Çocukluk veya ergenlik döneminde bu ihtiyaçların yeterince karşılanmaması veya ücretsiz bir psikolog, psikiyatrist veya psikiyatriste gitme gibi ihtiyaçlar duyulması durumunda gelecekte birçok ruh sağlığı sorununun gelişebileceği gözlemlenmiştir. Doktorlar ve psikoterapistler gibi alanınızda yüksek nitelikli uzmanlara yönlendirileceksiniz. Bu sayede terapi ve diğer birçok yöntem gören kişiler daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için ihtiyaç duydukları desteği alırlar.

Devlet Hastanesi Psikoloğuna Gitmenin Avantajları

Devlet hastanesinde psikolog var mı sorusu, psikolojik bir destek almayı düşünenler tarafından oldukça merak ediliyor. Devlet hastanesine psikolog bulunuyor ve devlet hastanesi psikoloğuna gitmenin en büyük avantajı olarak herhangi bir bütçe ayırmaya gerek olmaması görülüyor. Devlet hastanesinde bulunan bir psikolog uzmanından destek alabilmek için MHRS sistemi üzerinden ilgili birimi ve aynı şekilde psikoloğu seçmek ve uygun bir şekilde randevu almak yeterli oluyor.

Devlet hastanesinde psikoloğa gitmenin bir diğer avantajı ise ulaşım oluyor. Evinize en yakın devlet hastanesinden randevu aldığınız takdirde psikolog randevusuna gitmeniz için uzun bir mesai harcamanıza ve birden fazla vasıtaya binmenize gerek kalmaz.

Psikolog Ücretleri

Psikolog Randevu

Psikolog Nedir?

Psikolog mu Psikiyatri mi?

Psikolog İş İlanları

Online Terapi

Online Psikolog

Devlet Hastanesi Psikoloğuna Gitmenin Dezavantajları

Devlette psikolog hizmetleri veriliyor ancak bu durumun eksi yönleri de bulunuyor. Bu eksi yönlerin başında ise randevu bulamama problemi oluyor. Devlet hastanesinde bulunan bir psikologdan psikolojik destek alabilmek için randevu gününüzü bazı durumlarda günlerce beklemeniz gerekiyor. Buna ek olarak devlet hastanesindeki psikolog randevularının süreleri çok daha kısa süre tutuluyor. Bu nedenle de psikolog işinde ne kadar iyi olursa olsun süre kısıtlı olduğu için tam verim sağlayabilmek mümkün olmuyor. Buna ek olarak bir sonraki seans için de normalde haftada 1 gitmeniz gerekiyorken randevu yoğunluğu sebebi ile bu süre aksayabiliyor.

İstanbul Devlet Hastanesi Psikoloji Doktorları için aşağıda yer alan linki tıklayarak arama yapabilirsiniz.

doktor bul