Jinekolog En Son Ne Zaman İlişkiye Girdiğini Anlar mı?

Jinekolog En Son Ne Zaman İlişkiye Girdiğini Anlar mı? Jinekolog en son ne zaman ilişkiye girme konusunda herhangi bir şekilde net tespit gerçekleştiremez. Ayrıca, bir kadının kaç kez cinsel ilişkiye girdiğini söylemek için bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans görüntüleme kullanılamaz. Buna ek olarak, ultrason, kan testleri, idrar testleri veya diğer tıbbi görüntüleme teknikleri de kullanılamaz.

Kızlık zarının bozulmamış olması seks yapılmadığı anlamına gelmez. Bazı kadınların esnek bir kızlık zarı vardır. Hiçbir cinsel ilişki kızlık zarını bozmaz. Kızlık zarının incelenmesinde sağlam olduğu söylenir. Ancak, bu kadınların daha önce ilişkileri olmuş olabilir. İlişki sırasında yeterince ön sevişme yapılırsa bezler vajina girişini kaygan hale getirecektir. Kızlık zarı vajina girişine çok yakın bir yerde bulunur. Vajina girişini ıslatmak ve kayganlaştırmak penisin kızlık zarını bozmadan içeri girmesini sağlar.

Jinekolog Muayenelerinde Kızlık Zarı Tespiti

Jinekolog muayeneleri söz konusu olduğunda bazı endişeler ve gergin hisler bulundurulması son derece doğal bir durumdur. Ancak tüm bunların hepsi tamamı ile kadın üreme sistemi ve sağlığı için gerekli aşamalardır. Bu nedenle de endişelere mahal vermek son derece anlamsız olacaktır.

Jinekolojik muayene sırasında rahatsız bir kızlık zarı kolayca tespit edilebilir. Kızlık zarının olması gereken yerde doku artıkları vardır. Vajinal açıklık büyütülür. Böylece doğumdan sonra kızlık zarının kalıntıları yara izine bağlı olarak kalır, tüm uçları yırtılmış ve vajinanın ucuna çekilmiştir. Kızlık zarının bu görünümüne Caruncula myrtiforme denir. Bu kızlık zarı formu, çocuk doğurmuş kadınlarda bulunur.

Yanı genel itibari ile jinekolojik muayenelerde kızlık zarı ile cinsel ilişki sayısını belirlemek zordur. Kızlık zarı yırtılsa bile akraba olup olmadığı koşulsuz olarak söylenemez. Buna ek olarak en son ne zaman ilişkiye girdiğini jinekolog hiçbir şekilde anlayamaz.

Jinekolog ve Kadın Doğum Uzmanı Arasındaki Fark

Jinekoloji Gebelik Hesaplama

Jinekolog Randevu

Jinekolog Neye Bakar?

Jinekolog Nedir?

Jinekolog Cinsel İlişkiyi Anlar mı?

Jinekolog cinsel ilişkiyi anlar mı konusuna bakıldığında da tüm söylenenler aynen geçerli olmaktadır.  Jinekologlar muayene öncesinde danışanlarına ilişkiye girip girmediğini zaten soracaklar ve bu doğrultuda bir muayene aşaması gerçekleştireceklerdir. Ayrıca jinekologlar hasta gizliliğine son derece önem vermekte oldukları için bu tarz sorular ile boğuşmak ve sağlık konusunu ihmal etmek anlamsızdır.

İstanbul Jinekoloji Doktorları için aşağıda yer alan linki tıklayarak arama yapabilirsiniz.

doktor bul