Hastane Randevu Alma İşlemleri

Hastane Randevu Alma İşlemleri eskiden oldukça zordu. Eskiden kişiler randevu almak istedikleri hastaneye giderek saatlerce sıra bekler ve çok ileri tarihlere randevu alırdır. Ya da hastaneyi arayarak randevu alınmaya çalışırdı. Fakat telefon sürekli meşgul olduğu için randevu alma işlemleri çok daha fazla zorlaşmaktaydı. Şu an ise teknolojinin gelişmesiyle hem internet üzerinden hem de yetkili yerlere ulaşarak kolay bir şekilde hastane randevusu alınabilmektedir.

İnternetten Hastane Randevu Alma

Hastane Randevu Alma İşlemleri isteyen kişiler için birden fazla seçenek sunulmaktadır. Artık hastaneye giderek ya da hastaneyi arayarak randevu almaya gerek yoktur. Artık internet üzerinden bir tıkla hastane randevusu alınabilir. MHRS tam olarak hastane işlemleri için geliştirilmiş olan bir sistemdir. Her Türk vatandaşı bu uygulamadan yararlanabilir. Bu uygulamaya kimlik numarası ve bir şifreyle kaydolabiliyorken aynı zamanda e- devlet üzerinden de giriş yapılabilmektedir. MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra ekranda 3 seçenek sıralanır. Bu seçenekler üzerinden randevu al kısmına tıklamak gerekir. Buraya bastıktan sonra kişiler ya kendilerine en yakın hastanede ya da diledikleri hastaneden randevu alabilir. Buradan sitenin yönlendirmeleri takip edilir.

Eğer hastalığın aciliyeti varsa ve bir an önce randevu alıp tedavi görülmesi gerekiyorsa birkaç hastane görüntülene bilir. Bu hastaneler arasında randevusu en yakın olan tercih edilebilir. Aynı zamanda günün saatleri de yine hastaların tercihine kalmıştır. Hastane randevusunu internetten almak isteyenler MHRS dışında direkt olarak hastanelerin internet sitelerinden de randevu alabilir. Aynı zamanda bu sistemler içerisinde randevu sonrasında yapılan muayenelerin sonuçları da takip edilebilir. Kişiler iptal etmek isterse, ekranda bulunan randevu işlemlerim kısmına girerek randevularını görüntüleyebilir. Altta kırmızı bir şekilde yazan randevumu iptal et kısmına tıkladıktan sonra randevu iptali yapılabilir.

Dr. Bul

Doktor Sitesi

Doktor Sitesi Üyelik

Aradığınız Doktoru Hızlıca Bulun

SGK Doktor Sorgulama

Hangi Doktor Nerede Görev Yapıyor?

SGK Doktor

Aile Hekimi Randevusu Nasıl Alınır?

SGK Doktor Bulma

Doktor Bak ile Doktora Kolayca Ulaşın.

Dr. Bul ile Aradığınız Doktora Ulaşın

Telefondan Hastane Randevu Almak

Hastane Randevu Alma İşlemleri isteyen kişiler direkt olarak istediği hastaneyi aramasına gerek yoktur. Hastane randevusu işlemleri için ALO 182 numarası aranmalıdır. Türkiye genelinde hastane randevusu almak isteyen kişiler bu numarayı arayarak istediği şehirde, istediği hastaneden randevu alabilir. Bu numara arandıktan sonra kişilere operatöre bağlanacaktır. Operatör kişinin T. C. kimlik numarasını, yaşadığı şehri ve hastanın adı soy adı gibi bilgileri alır. Ardından hastanın hangi alandan randevu almak istediğini öğrenir. Bu işlemler sonucunda kişinin yaşadığı yerin en yakınındaki hastaneye randevu verilir. Kişinin yönlendirmesine göre farklı bir hastaneden de kolayca randevu alınabilir. Randevu aldıktan sonra ve randevu zamanı yaklaşınca eğer hastaneye gidilemeyecekse bunun da bilgisi yetkili yerlere verilmelidir. Böylece ihtiyacı olan başka bir kişi randevu alarak tedavisini görebilir. Hastane randevusu iptal etme işlemi için de ALO 182 numarası arana bilir. Operatöre kimlik numarası verildikten sonra daha önceden aldığı hastane randevusunun iptali yapılabilir. İptal sonrasında yeni randevu da kolay bir şekilde bu sistem üzerinden oluşturulabilir.

İstanbul Doktor Bul  arama robotumuza giriş yaparak  istediğiniz doktorları bulabilirsiniz yapabilirsiniz.

doktor bul

 

Randevu Al (MHRS)