Dahiliye Randevu

Dahiliye bölümüne gitmek isteyen hastalar internetten dahiliye randevu bilgilerini ve dahiliye randevu numaralarını aratmaktadır.

Ana dal olarak hastalara hizmet veren dahiliye bölümünün diğer adı ise İç Hastalıklarıdır. Yetişkin bireyleri iç organlarında ki hastalıkların tanı ve tedavileri ile ilgilenen dahiliye bölümü hastanelerin en yoğun bölümlerinden biridir.

Kendine bağlı birçok dal bulunan dahiliye bölümü bazı hastalıkların tedavi sürecinde yan dallardan yardım almaktadır.

Dahiliye Randevu Alma

Dahiliye bölümünden randevu alma gideceğiniz hastaneye göre farklılık göstermektedir. Hastanın gitmek istediği hastane devlet hastanesi ise hastanın Sağlık Bakanlığı’na bağlı 182 nolo telefon numarasını araması ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden randevu alması gerekmektedir. Ancak hasta özel hastaneye gitmek istiyorsa randevusunu gitmek istediği hastanenin kendi özel telefon numarasını arayarak alabilir.

Dahiliye Nedir ?

Dahiliye Bölümü Hangi Testleri Yapar ?

Dahiliye Neye Bakar ?

Dahiliye Bölümüne Randevusuz Gidilebilir Mi ?

Pandemi sonrasında çıkan yeni genelgeye göre artık hem randevulu hem de randevusuz hastalar devlet hastanelerinde muayene olabilecek. Ancak randevu sistemi hala devam ediyor. Hastanede sıra beklemek istemeyen vatandaşlar MHRS üzerinden ya da 182 nolu telefonu arayarak randevu alabilecekler.

Ücretli Hastalar Aynı Bölüme Kaç Gün İçinde Giderlerse Ücret Ödemezler?

10 Gün olan muayene kontrol süresi devlet ve özel hastanelerinin tamamında geçerlidir. 10 gün olan kontrol süresi muayene olunan tarih itibariyle iş gün sayısı şeklinde değil, hafta sonu günleri de dahil olacak şekilde hesaplanır.

Özel hastanelerde 10 gün içinde 10 günlük muayene süresi içerisinde 2. Kez muayene olduğunuz zaman hastane sizden ücret talep etmez. Ancak hasta bu süre içinde 3. Kez muayene olmak isterse muayene ücreti alınır.

Dahiliye Doktorlarına aşağıda yer alan Doktor Bul linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

doktor bul