Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Bilgi

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında Bilgi

1950 yılında 1800 dönümlük “Narlıdere Çiftliği”nde inşası başlanan hastane 30.11.1951 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.
1952 yılında “Harem Köşkü” restore edilerek elli yataklı bir hastane haline getirilmiş ve “Selamlık Köşkü” de idare binası olarak kullanılmaya başlamıştır.
350 yataklı ve halen ” A Blok” olarak hastalara hizmet veren bina 1957 yılında yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlamıştır.
Yeni binaların yapımı ile birlikte 1976 senesinde bin altı yüz hasta yatak kapasitesine yükselmiş olan hastane sanatoryum ismini bırakmış, “S.S.K. Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Merkezi” ismi ile hizmetlerine devam etmiştir. Hastanemizin adı 1995 yılından itibaren Yönetim Kurulu kararı ile “GÖGÜS KALP ve DAMAR HASTALIKLARI EGİTİM HASTANESI” olarak değiştirilmiştir.19.02.2005 tarihinde SSK’dan Sağlık Bakanlığına devredilen hastanemiz “Sağlık Bakanlığı İstanbul Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adını almıştır.

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz

 

doktor bul

 

Randevu Al (MHRS)