Soğuk Algınlığı Evde Tedavisi

Soğuk Algınlığı Evde Tedavisi Kış aylarının gelmesi ile beraber birçok kişi soğuk algınlığından şikayetçi bu nedenle bu durumda soğuk algınlığı nasıl atlatılır sorusu da merak ediliyor.

Soğuk algınlığı nasıl atlatılır sorusuna bağlı olarak soğuk algınlığı bunun ile beraber birçok kişi tarafından merak ediliyor. Burada soğuk algınlığı atlatmak için birden fazla tavsiye veriyoruz. Soğuk algınlığı ile grip karıştırıldığı için bu gibi durumlarda soğuk algınlığını azaltmak için yapmanız gereken ilk şey gripte yüksek ateşlerin yer alması ve bunun ile beraber aynı zamanda grip daha çok rahatsız ederken soğuk algınlığı ayakta da geçiriliyor.

Soğuk Algınlığının Nedenleri

Soğuk algınlığının çocuklarda sık olmasının nedenleri arasında özellikle kreşlerde, okullarda diğer çocuklarla sık temas halinde olmasından kaynaklanır. Çocuklar böyle toplu yerlerde sürekli virüsü birbirlerine bulaştırmasından dolayı soğuk algınlığı da buna bağlı olarak artış göstermeye başlar.

Soğuk algınlığı ile beraber buna neden olan 200’ün üzerinde virüs tespit edilmiş bununla beraber bu virüslerin etkileri kimilerine göre büyük olurken kimilerine göre de daha düşük bir seviye de seyretmeye başlamış.

Bu virüs türleri arasında aynı zamanda bunun içinde en sık görülen rhinovirüs (rhino=burun) adı verilen virüs olarak bilinir.

Burada yer alan virüsler ile beraber yılın soğuk ve kuru dönemlerinde çok kolay bir şekilde üremeye başlar. Burada aynı zamanda soğuk havanın da olması sizin savunma mekanizmasının önüne geçecek bu nedenle böyle bir durum da soğuk algınlığının da önüne geçmek için kendinize bir koruma sağlayabilirsiniz.

Soğuk Algınlığı Tedavisi

Soğuk algınlığı tedavisi gribe göre daha kolay aslında burada yapmanız gerekenler ile beraber öncelikle bir yatak istirahati bir gün boyunca bir yatak istirahati yapmanız sizin için çok iyi olur günlük işlerinizi buna bağlı olarak bir kenara bırakın bunun üzerine bol sıvı tüketin aynı zamanda tuzlu su ile beraber bir gargara yapınız aynı zamanda burnunuz sızlayacağı için sık sık nemlendirici ile beraber burnunuzu nemlendirebilirsiniz.

Aynı zaman soğuk algınlığının önüne geçmek için c vitamini de soğuk algınlığına iyi gelen bir faktöre de sahip olması önemli.

Kulak Burun Boğaz doktorlarını bulabilmek için aşağıdaki Doktor Çalışma Listesi sitemizden arama yapabilirsiniz.

doktor bul