Migren ve Eklem Ağrıları İçin 2 Malzemeli Doğal Çözüm

Migren ve Eklem Ağrıları İçin 2 Malzemeli Doğal Çözüm Eklem ağrısı veya migren gibi kronik sorunların üstesinden gelmek kolay değildir. Henüz tedavisi bulunamamış bu hastalıkla yaşamak ve çektiğiniz ağrıları en hafif düzeye indirmek ise mümkündür. Eklem ağrıları ve migren rahatsızlıkları için kimyasal ilaçlardan derman bulamayan biriyseniz ve bu rahatsızlıkları doğal yollarla çözebilir miyim diye düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu yazımızda yalnızca 2 malzeme kullanarak elde edebileceğiniz bir karışım tarifine yer verdik. Kolayca hazırlayabileceğiniz bu tarifte, doğanın mucizevi eczanesinin iki ürünü olan defne yaprağı ve zeytinyağı kullanacağız.

Migren ve Eklem Ağrılarını Tedavi Eden Karışım

Malzemeler:

 • 250 ml zeytinyağı
 • 30 gr defne yaprağı

Hazırlanışı:

 1. Defne yaprağını ezin.
 2. Üzerine zeytinyağı dökün.
 3. Karşımı bir cam şişeye aktarın.
 4. 2 hafta boyunca karanlık ve soğuk bir yerde saklayın (her gün sallayın).
 5. Sıvıyı süzün.
 6. Yağı karanlık ve soğuk bir yerde muhafaza edin.

Nasıl Kullanılır?

 1. Zeytinyağını ısıtın.
 2. Etkilenen bölgeye sürün (eklem ağrısı için ağrıyan ekleme, migren için şakaklara)
 3. Ek olarak yemek tabağınıza ya da salataya 1 çay kaşığı ekleyerek de tüketin.

Defne Yaprağı ve Zeytinyağı Karışımının Faydaları

 • Vücut ısısını (ateşi) azaltmaya yardımcı olur.
 • Mide ağrısını gidermeye yardımcı olur.
 • Eklem ağrılarını hafifletmeye yardımcı olur.
 • İştah artırır.
 • Sivilcelere karşı çok faydalıdır.
 • Migrenden kurtulmanıza yardımcı olur.

UYARI: Bunu veya başka bir doğal ilacı denemeden önce doktorunuza danışın.

Defne Yaprağının Faydaları

İlk önce defne yaprağı hakkında konuşalım. Defne yaprağını birçok şey için kullanıyor olabilirsiniz. En sevdiğiniz yemeğe ekleyebilir ya da defne yaprağı çayı içiyor olabilirsiniz.

Defne yaprağını bir çok sağlık sorununun tedavisinde kullanabilmekteyiz. Faydaları saymakla bitmemektedir. Bu yazımızda da defne yaprağının zeytinyağı ile karıştırılarak migren ve eklem ağrılarına faydalarını belirtmiş bulunmaktayız.

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, defne yaprağının bağışıklık sistemini aşırı şart etme ve zihinsel aktivitenizi artırma yeteneğine sahip olduğunu ortaya koydu. Ayrıca defne yaprağı, eklem ağrılarını azaltmaya ve sinir sistemini sakinleştirmeye de yardımcı oluyor.

Zeytinyağının Faydaları

İkinci malzememiz olan zeytinyağının sağlığa faydaları hakkında çok fazla konuşmaya gerek yok. Ancak yine de genel olarak bahsedebiliriz. Hepimiz zeytinyağını seviyoruz değil mi? Evet, insanlar binlerce yıldır bu yağı kullanıyor. Zeytinyağı, insan vücudu için birçok sağlık yararı sağlayabilen tekli doymamış yağ asitleri ile yüklüdür. Örneğin, tip 2 diyabet riskini en aza indirir ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir. Zeytinyağında karbonhidrat veya protein yoktur. Son olarak cildinize iyi gelen E vitamini ve K vitamini içerir.