Lazer Epilasyon Nedir, Nasıl Yapılır? Yararları Neler?

Kadınlar tarafından yaygın olarak uygulanan epilasyon teknikleri birkaç farklı gruba ayrılabilir. Önceleri sadece ağda yöntemi uygulanıyordu ancak bu yöntem ağrılı ve hassas olduğu için yerini teknolojik ürünlere bırakmış durumdadır. Ayrıca ağda kılları kısa sürede uzar ve eskisinden daha kalın uzar. Ancak epilasyon ve lazer epilasyon ile alınan tüyler zamanla azalır. Ayrıca bu yöntemler diğer ağda ve jiletli epilasyon yöntemlerine göre daha az ağrılıdır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmanın en pratik ve hemen hemen en etkili yoludur. Kullanılan lazer ışınının dalga boyu cildin melanositleri tarafından yeniden emilebilir.

Lazer epilasyon uygulamaları çoğu zaman başarılı olmakla birlikte, işlemden sonuç almayan çok az kişi vardır. Bu durum genellikle hormonal dengesizlikleri olan kişiler için ayrılmıştır. Diğer bir faktör ise tüylerin yapısıdır. Deriye lazer parlatılarak ışının kıl köklerine ulaşması amaçlanır. Sonuç olarak kökler yanar ve zamanla yok olur. Uygulama doğru yapılırsa herhangi bir sağlık sorunu görülmez. Yalnızca  hassas cilde sahip kişiler farklı koşullar alabilir. Lazer epilasyonun kendisi birçok farklı araca sahiptir ve her aracın etkinliği de değişir. Bazıları çok etkilidir, diğerleri ise çok hafiftir ve kıl büyümesi üzerinde kesin değildir.

Lazer Epilasyon Tedavi Süresi Ne Kadardır?

Lazer tedavisinin uzunluğu kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişir. Ayrıca yaş, hormonlar, genetik, ilaç kullanımı gibi birçok durum da lazerin süresini oldukça fazla etkiler. Lazer Cihazı, tedavi sırasında kistin zamanla yavaşlayarak büyüme yeteneğini yok eder. Hastanın ten rengi de tedavi süresinin etkinliğini etkiler. Ortalama seans süresi 6 ile 10 arasındadır. Lazer epilasyondan sonra hastalar normal hayatlarına hemen devam edebilirler.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon yaptırmak için her şeyden önce, kendinizi güvenilir bir profesyonelin ellerine bırakmanız gerekir. İlk aşamada lazerin uygulanacağı alan temizlenir. Daha sonra o bölgede uzun tüyler varsa kısalır. Daha sonra tüm alan bir lazer ile taranır. Saniyeler içinde uygulanan bölgedeki tüy kökleri etkisini kaybeder. Seans süresi uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. İşlemden birkaç gün sonra tüy ve kıllar kendiliğinden dökülecektir. Genelde tüm cilt tiplerine uygulanabilen lazer epilasyon işlemleri, koyu tenli kişilerde daha az başarılıdır. Çünkü koyu ten lazer ışığını emecek ve etkiyi azaltacaktır. Daha koyu tene sahip kişiler lazer epilasyon istediğinde çeşitli cilt aydınlatma işlemleri uygulanabilir.

Ancak cihazın beyaz tene sahip kişilerde vücut kıllarını görmede zorluk yaşadığı biliniyor. Bu nedenle tıraş bıçağını bir süre kullanmalısınız. Lazer epilasyon genellikle kış aylarında yapılır. Epilasyon bölgesi güneş ışığına maruz kalmadığı için yanma ve bronzlaşma yapmaz. Ayrıca doğrudan güneş ışığına maruz kalmamanız tavsiye edilir.

Lazer ışını kıl köklerini yakarak cildinize belli bir miktar ısı verir. Bu durumda özellikle genital bölgede ağrılı hisler oluşabilir. Bu nedenle uygulamaya girmeden önce uyuşturucu etkili krem ​​kullanabilirsiniz. Aynı zamanda lazer epilasyon uzmanları konusu oldukça önemlidir.Yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler cildinizi yakabilir.

İstanbul Doktor Bul  arama robotumuza giriş yaparak  istediğiniz Lazer Epilasyon doktorlarını bulabilirsiniz yapabilirsiniz.

doktor bul