Keçi Boynuzu Özü Hangi Hastalıklara İyi Gelir

Keçi Boynuzu Özü Hangi Hastalıklara İyi Gelir Son dönemlerde meşhur olan keçi boynuzu tahmin edemeyeceğimiz kadar hastalığa iyi gelmektedir. Keçi boynuzu bir çok farklı şekilde tüketilebilir. Örneğin kaynatıp suyu içilebilir ya da keçi boynuzunun özü de tek başına kullanılabilir. Sigara kullanan bireylerin keçi boynuzu pekmezini kullanması akciğer ve gırtlak hastalıklarına karşı onları yüksek derecede koruyacaktır.

Not: Bu içerik bilgilendirme amaçlı olarak yazılmıştır. Herhangi bir tedavi veya reçete içermemektedir. Hastalıklarınız için mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Keçi Boynuzu Özünün Faydaları

Keçi boynuzu özü veya keçi boynuzu pekmezi, içeriğinde sütte bulunan kalsiyumdan çok daha fazlasını bulunduruyor. Bu nedenle gelişim çağındaki çocuklar da dahil olmak üzere herkes günde en az bir kez, bir çorba kaşığı kadar keçi boynuzu pekmezi kullanmalıdır. Keçi boynuzu pekmezinin bu özelliği, menopoz safhasında olan kadınlardaki kemik erimesi probleminin de önüne geçilmesi için etkili bir çözüm sunuyor.

Karaciğeri yenileme özelliğine sahip olan keçi boynuzu pekmezi, vücutta detoks etkisi sağlayarak, birikmiş olan ağır metallerin atılması için önemli rol oynuyor. İçeriğindeki yoğun lifler sayesinde bağırsak hareketlerini de düzenleyen bu mucizevi öz, düzenli kullanıldığında dişleri ve diş etlerini güçlendirme etkisine sahip.

Akciğer Hastalıklarının En Büyük Düşmanı

Keçi boynuzu özü, akciğer dokusunu iyileştirici özellikler gösteriyor ve balgam söktürme etkisiyle akciğerlerde biriken sigaraya ait zararlı maddelerin dışarıya atılmasını sağlıyor. Bu nedenle sigara içen, sigarayı bırakamayan ya da yeni bırakmış olan herkesin günde iki kez keçi boynuzu özü kullanması önemle üzerinde durulan bir konu. Keçi boynuzu özünün akciğerler üzerindeki bu etkileri yaratmasını sağlayan maddeler:

-A, D, E, B2, B3 vitaminleri
-Potasyum
-Gallik asit
-Çinko
-Fosfor
-Magnezyum
-Sodyum

Bu maddelerle birlikte vücutta kansere karşı koruyucu etki yaratan keçi boynuzu özü aynı zamanda sadece akciğer kanserinde değil, birçok kanserin tedavisinde kullanılan bir besindir. İçeriğinde kesinlikle yağ, kafein ve gluten gibi maddeler bulunmayan keçi boynuzu özü, diyetlerde ve gluten alerjisi olan kimselerde güvenle kullanılabiliyor. Ancak şeker hastalığı olan kimselerin, keçi boynuzu özü yerine keçi boynuzunun kendisini kullanması veya kaynatıp suyunu içmesi tavsiye ediliyor. Keçi boynuzu alırken bu ürünün organik olması da önemli bir unsur.

Keçiboynuzu özü pekmezi eczanelerde satılır mı ?

Bu tarz ürünleri aktar gibi yerler yerine eczanelerden almanız tavsiye edilir. Eczanelerde sağlık bakanlığı onaylı ürünleri bulabilirsiniz. Bir çok eczanede keçi boynuzunu bulabilirsiniz.