Kalp Krizi Riskini Sigara Tetikliyor

Kalp Krizi Riskini Sigara Tetikliyor  Kalp krizi hemen hemen her insanda oluşabilecek durumlardan birisidir. Aslında kalp krizi riskini tetikleyen sigara kalp krizi riskini daha çok tetikliyor.

Kalp krizi riskini sigara tetikliyor

konusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Burada aslında sigaranın yanı sıra aynı zamanda kilo faktörünün de önemli bir payı var yani kilosu yüksek olan bireylerde yaşanan sorunlara ek olarak kalp krizi riski daha yüksek.

Aynı zamanda sigara tarafından oluşan tüm hastalık risklerinin de oluşmasıyla beraber burada aslında sigaranın bırakılması sonucu kilo alımından kaynaklı olduğunu söylüyor aslında bu durum çok yanlış çünkü sigaranın verdiği duruma bağlı olarak bu içilen bir adet sigaranın da kalp krizi riskine neden olduğu söylenebilir.

Hayati Tehlikeniz Daha da Artabilir

Burada aynı zamanda sigara içen ve bununla beraber ailesinde de daha çok diyabet riski olup aynı zamanda kalp hastalığı olan bir kişinin de aslında kalp hastalığına yakalanma ihtimalinin aslında imkansız olduğu söyleniyor.

Aslında burada gen faktörünün önemi var çünkü aile bireylerinde diyabet riski yoksa aynı zamanda sigara içilmiyorsa böyle bir durum sizi korkutmasın ama ailede böyle bir risk durumu varsa günde bir adet içilen riski hayatımızı daha çok riske atmaya devam ediyor.

“KALP KRİZİ GEÇİRME RİSKİ YÜZDE 45 AZALDI”

Aynı zamanda sigarayı bırakıp bununla beraber kilo alanların da sigara içenlere oranla kalp krizi geçirme riski yüzde altmış düşmeye devam ediyor. Burada aynı zamanda uzmanlar tarafından inme ve felç geçirme oranının da sigaranın bırakılması ile beraber daha alt seviyelere indiği belirtiliyor.

Aynı zamanda sigarayı bırakıp bununla beraber kilosunu da koruyan insanlar da anlamlı bir şekilde risk azalması daha çok tespit edilmiş durumda kalp krizi geçirme olasılığı da yüzde 45 azaldığı ve aynı zamanda bünyede yaşanan inme ve felç geçirme riski de yüzde yirmi beş azalmış durumda.

Kilo alma korkusuyla sigarayı bırakmaktan çekinenler aslında alınan kiloyu da bununla beraber vermek daha mümkün hale geliyor bu nedenle sigara bırakımı sonucu alınan kilo daha az düzeylere iniyor.

Kardiyoloji doktorlarını bulabilmek için aşağıdaki Doktor Bul sitemizden arama yapabilirsiniz.

doktor bul