İstanbul Üroloji Doktorları

İstanbul Üroloji Doktorları üreme sistemleri bozuklukları, böbrek ve idrar yollarına bakan tıp dalıdır. İstanbul Üroloji doktorları bu alanda hizmet vermektedir. Üroloji, Fransızca ‘’Urologie’’ kelimesinden gelmektedir. Bu kelime Türkçe ‘de bevliye anlamına geliyor.

Ürolog ise kadın ve erkek ürnier sistemi, erkek üreme sistemini inceleyen uzmanlara verilen isimdir. Hastalıkların tanı, tedavisi uzmanlık alanı içine girer. 6 sene süren tıp eğitimi sonrasında 5 senelik üroloji uzmanlığı almış olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda cerrahı tıp dallarından bir tanesidir. Üroloji kliniklerinde görev yaparlar. Gerekli olması halinde tanı ve tedavi için cerrahi müdahalede bulunurlar. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yeni tedavi yöntemleri de gelişmiştir.

İstanbul Üroloji Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Üroloji doktorları erkek ve kadın hastalarda farklı hastalıklara bakabilirler. Erkeklerde; idrar yolu enfeksiyonu, prostat kanseri, kronik böbrek yetmezliği, testis tümörleri gibi rahatsızlıklara bakar. Kadınlarda ise; idrar yolu enfeksiyonları, idrar yollarında tümör varlığı, üriner inkontinans gibi hastalıklara bakar.

Üroloji servisi en başta üreme organları ile alakalı sorunlara bakar. İdrar yolu enfeksiyonları da poliklinik olarak karşımıza çıkar. Hayati fonksiyonu olan bir tıp dalı olduğunu ifade edebiliriz. Doğru teşhis konulması halinde kişinin hayatında değişimler meydana gelir. Tedavi süreçleri hastanın durumuna bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Üroloji doktoru randevu alma

Üroloji ile alakalı yaşadığınız sorunlar için randevu alabilirsiniz. Bu anlamda doktor bul seçeneğimiz de aktif olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda Alo Sağlık 182 hattı ve MHRS yöntemlerini tercih edebilirsiniz. MHRS sistemi üzerinden randevu almak için ilk aşamada üye olmanız gerekiyor. Sonrasında gerekli olan adres bilgileri ile randevu alabilirsiniz.

Üroloji ile alakalı sorunlar genel muayene sonrasında ortaya çıkabilir. Bu nedenle yaşanılan sorunlar için pratisyen hekime başvurmanız halinde gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Kişi kendine teşhis koymaktan çok doktorların yönlendirmesini dinlemelidir. Bu daha mantıklı sonuçların ortaya çıkmasına neden olur.

Üroloji doktorları randevu alma sistemi 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. Kimi zaman bu branş aciliyet gerektiren durumlar ortaya çıkartabilir. Kişinin acil yardım alması gereken durumlarda bundan çekinmemesi son derece önemlidir.

İstanbul Üroloji Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul