İstanbul Romatoloji Doktorları

İstanbul Romatoloji Doktorları romatizmal hastalıkların tanı ve tedavisi için hizmet veriyor. Özellikle iltihaplı romatizmal hastalıklar tedavi süreçlerinde çok etkin yöntemlerin geliştirildiği bilinmektedir. Tedavi sürecinde eğer gerekli görülür ise Ortopedi, Fizik Tedavi, Nöroloji ve Ağrı polikliniği gibi bölümlerden de destek alınmaktadır.

Kemik, kas ve eklem ve bunları birleştiren bağlarda meydana gelen şişlik ve şekil bozuklukları genel anlamda romatizma olarak bilinmektedir. Romatolog bu hastalıklarda uzmanlaşan kişidir. Romatoloji ise, bu hastalıkları inceleyen bir bilim dalıdır. Aynı zamanda fiziksel tıp temel bilimin dalının da bünyesinde bulunmaktadır.  Ortopedi, Endekronoji, nöroloji, ağrı polikliniği gibi dallar da bunların içinde yer almaktadır. Çok yönlü bakış açısı sayesine tedaviler çok başarılı olmaktadır.

İstanbul Romatoloji Doktorları Hangi Hastalıklara Bakar?

Daha öncede ifade ettiğimiz gibi Romatoloji ile ilgilenen tıp insanlarına romatolog ismi verilmektedir. Romatolog’un ilgilendiği 200’den fazla hastalık olduğunu ifade edebiliriz. Bunlar arasında Lupus, Gut, Behçet Hastalığı, Bel ağrıları gibi hastalıklar yer almaktadır.

Romatologlar vücut içinde eklem ve kemiklere yönelik olan rahatsızlıklara, yumuşak doku rahatsızlıklarına, şişkinlik sorunlarına, ağrı ve biçim bozukluklarına bakmaktadır. Bunlar için farklı tanı ve tedavi yöntemleri bulunuyor. Bu anlamda güvenilir doktorlara danışmak son derece önemlidir.

Romatoloji Doktoru Randevu nasıl alınır?

Romatoloji sorusu yaşayan kişilerin romatoloji doktorları randevu nasıl alınır sorusunu çok sık sorduğunu biliyoruz. MHRS ve 182 üzerinden rahat bir şekilde randevu almanız mümkündür. Alo Sağlık Hattı 182 için telefonlarınızdan 182 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Kişisel bilgilerinize ve adresinize göre sizlere en iyi hekim ve poliklinik alternatifleri sunulur. MHRS sistemine ise online erişim sağlayabilirsiniz. Daha önce giriş yapmadıysanız şifre oluşturmanız gerekir. Oluşturduğunuz şifre ile çok kısa süre içinde randevu alabilirsiniz.

İstanbul Romatoloji Doktorları uzmanlıkları ile insanların sorunlarını çözmeye devam ediyor. Halk dilinde romatizma olan hastalıklar ile ilgilenen uzman doktorların200’den fazla tedavi ve tanı sunduğu rahatsızlık olduğunu ifade etmek gerekiyor. Siz de bu konuda bilgi almak için sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Güvenilir doktor bul ve güvenilir tedavilere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

 

İstanbul Romatoloji Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul