İstanbul Ortopedi Doktorları

İstanbul Ortopedi Doktorları vücuttaki kas ve iskelet sistemini inceler. Sistemde yer alan aksaklıkları gidermeyi amaçlayan bir bilim dalıdır. Orhos ve pedia kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşmuştur. Ortopedik rahatsızlıklar doğuştan ya da sonradan meydana gelebilir.

İstanbul Ortopedi doktorları 6 sene tıp eğitimi sonrasında 5 senelik bir süreç daha eğitim görürler. Sonrasında da 2 senelik bir eğitim ile süreci tamamlarlar. Bu sayede travmatoloji ya da ortopedi uzmanı olabilirler. Ortopedi bilimi gelişen tıp ile birlikte vakit kaybeden doğru tanı konabilen bir dal haline geldi. Verimli iyileşme süreçleri, güvenilir hekimler tarafından sağlanabilmektedir.

İstanbul Ortopedi Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Menisküs yaralanmaları, doğumsal kalça çıkıkları, bacaklarda meydana gelen eşitsizlikler, sinir sıkışması, eklem kireçlenmesi, kemik kırıkları, lif kopması, kemik iltihabı ve eklem ağrıları ortopedi biliminin baktığı hastalıklar arasında yer almaktadır. Ortopedi doktorları tanı öncesinde gerekli fiziki muayeneyi yaparlar. Tanı sonrasında da uygun tedavi planlarını hazırlarlar. Amaç hastanın daha iyi olması ve ağrılarının son bulmasıdır.

Ortopedistler gerek özel kliniklerde, gerekse hastanelerde çok fazla talep görmektedir. Fizik tedavi bilimi ile ortak çalışma sürdürürler. Doktor bul seçeneği ile siz de kısa süre içinde güvenilir bir hekim bulabilirsiniz. Yaşadığınız ortopedi sorunlarını çözme aşamasında bu son derece etkili olacaktır.

Ortopedi doktoru randevu alma

Ortopedi ile alakalı sorunlar, günlük hayatımızda çok sık başımıza gelebilir. Bu nedenle randevu sistemlerinin sağlıklı bir şekilde çalışması son derece önemlidir. Ortopedi doktorları randevu almak için MHRS ve Alo Sağlık 182 Hattını tercih edebilirsiniz. Bu hatlar üzerinden kısa süre içinde randevu almanız mümkündür. Aynı zamanda sitemizin doktor bul seçeneği ile dünya çapında ortopedistlerden randevu almanız mümkündür.

Ortopedik rahatsızlıklar için geliştirilen tedavi yöntemleri, daha sonraları başka hastalıklarda da kullanılmaktadır. Son derece geniş bir bilim dalı olduğunu ifade etmek gerekiyor. Dünyada e Türkiye’de çok sayıda başarılı ortopedist vardır. Hastaneler 24 saat acil ortopedik travma bölümü ile hizmet verir. İleri teknoloji kullanılarak yapılan tedavilerde çok yüksek verim ile sonuç alınır. Spor müsabakalarında meydana gelen yaralanmalar için de müdahale bu şekilde olmaktadır.

İstanbul Ortopedi Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul