İstanbul Ortodonti Doktorları

İstanbul Ortodonti Doktorları diş, çene ve yüz uyumsuzluklarının giderilmesinde etkin bir tedavinin gerçekleştiği birimdir. Ortodonti biriminde hizmet veren doktorlara ortodontist ismi verilir. Ortodontik tedavileri sağlar. Dişlerde var olan şekil bozukluklarını giderir. Aynı zamanda ağız, diş sağlığında da çok katkısı vardır.

İstanbul Ortodonti doktorları geniş bir tedavi alanına sahiptir. Sabit ortodontik apareyler, hareketli ortodontik apareyler, vidalı apareyler, fonksiyonel apareyler tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.  Ortodontik tedaviler dişsel ve iskeletsel bozukluk olmak üzere  2 ana başlık altında incelenebilir.  Ortodonti alanında uzman olmak için Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olduktan sonra Ortodonti alanında uzmanlık almak gerekmektedir.

Diş sorunu yaşayan hastalar hangi durumlarda doğrudan ortodontiye başvuruda bulunacakları konusunda sorun yaşarlar.  Ortodonti mesleği ile alakalı bazı bilgilere sahip olmak bu soruların ortadan kalkması adına sizlere yardımcı olacaktır.

İstanbul Ortodonti Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Ortodonti doktorlarının alanları son derece geniştir. Dişlerde meydana gelen şekil bozuklukları, çenede meydana gelen şekil ve kapanış bozuklukları, çene travmaları, alt üst çene seviye farkları, doğuştan gelen parmak emme nedeniyle meydana gelen yapısal sorunlar ortodonti tedavi alanına girmektedir.

Ortodontistler hastaların diş geçmişine bakarak ve diş alçı modellerini alarak ortodontik çalışma gerekli olup olmadığını rahatça söylerler. Diş hekimleri de herhangi bir ortondontik çalışmaya gerek olduğunu söyleyerek sizlere gerekli olan yönlendirmeyi yapar.

Ortodonti Doktoru randevu alma

Doktor bul seçeneğimiz aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Yaşadığınız diş ile alakalı sorunları çözmek adına ilk adımda diş hekimi randevusu almanız daha mantıklı olacaktır. Bunun için Alo Sağlık 182 Hattını ya da MHRS sistemini tercih edebilirsiniz.  Diş Hekiminiz gerekli görmesi halinde size yönlendirme yapacaktır. MHRS sistemini kullanmak için ilk adımda site üzerinden şifre almanız gerekiyor. TC kimlik numarası ve şifreniz ile kendi randevu sisteminize giriş yapabilirsiniz. Süreçleri buradan takip etmeniz mümkündür.

Ortodonti doktorları randevu alma hakkında bilgi almak için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz. Sitemiz her geçen gün gelişim göstererek sizlere en detaylı bilgileri sunmaya devam etmektedir. Güvenilir bir yapı üzerinde merak ettiklerinizi sitemiz üzerinden rahatça öğrenebilirsiniz.

İstanbul Ortodonti Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul