İstanbul Kadın Doğum Doktorları

İstanbul Kadın Doğum doktorları aynı zamanda Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde hizmet verirler. Kadının ergenlik çağına girişinden sonra menopoz dönemine kadar olan evreleri yakından inceleyen bir bölümdür. Kadın rahatsızlıkları ve hamilelik gibi dönemler bu bölüm tarafından takip edilmektedir.

Kadınlar ilk jinekolojik muayenelerini genel olarak 18 yaşında olmaktadır. Türkiye’de pek çok kadın çekinse de dünyaya sağlıklı bebekler getirmek için bu bölümün çalışmaları son derece önemlidir. Erken tanı ve tedavi sayesinde hayat kurtarma işlemleri yaparlar.

İstanbul Kadın Doğum Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Jinekoloji, üremenin ve kadının dahi olduğu tüm hastalıklara bakar. Menopoz, adet, gebelik,  çoklu gebelik, bebek tedavisi, mantar, kanser, doğum, doğum sonrası kontrol ve bir çok hastalık için çalışmalar için devam etmektedir. Çalışma alanın son derece geniş olduğunu ifade etmek gerekiyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi kadın ve doğumun yer aldığı tüm alanlar ile yakından ilgilenirler. Rahim kanseri ve benzeri bir çok kadınsal sorun da bu kategori altında incelenmektedir.

Sağlık sorunu olmayan bir kadının her sene en az 2 defa jinekolog tarafından muayene edilmesi gerekir. Sağlık sorunu yaşamadan, sağlıklı olduğunuzu ancak bu şekilde öğrenebilirsiniz. Teknolojide meydana gelen gelişmeler doğum doktorlarına da büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Özellikle hastalıkların tedavisinde bu son derece önem teşkil eder. Ultrason uygulaması sayesinde bebeğin her evresini çok rahat bir şekilde takip edebilirsiniz.

Kadın Doğum Doktoruna randevu alma

Hastanelerden randevu alma süreçler oldukça basittir. MHRS ve Alo Sağlık 182 Hattı üzerinden kısa süre içinde randevu alabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizin doktor bul seçeneği de aktif olarak hizmet vermektedir. MHRS sistemi Merkezi Hastane Randevu sistemi olarak geçer. Bu siteye erişim kurduktan sonra giriş yapmanız gerekmektedir.  TC kimlik numarası ve sistem üzerinden aldığınız şifre ile sisteme çok rahat erişim kurmanız mümkündür.

Kadın doğum doktorları randevu alma işlemi sonrasında muayene ile sizlere gerekli süreçler belirlenir. Doktorlarınızın uyarılarını dikkate almanız son derece önemlidir. Bu şekilde en uygun tedavi yapılabilir.

İstanbul Kadın Doğum Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki İstanbul Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul