İstanbul Fizik Tedavi Doktorları

İstanbul Fizik Tedavi Doktorları Kas iskelet sinir sistemini etkileyen ağrılar ile İstanbul Fizik tedavi doktorları yakından ilgilenmektedir. Ağrı ve hareket kısıtlanması sorunu ile meydana gelen bu ağrıların çözümü için tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Eklem rahatsızlıkları omuz, dirsek, boyun, bel ve diz gibi bölgelerde meydana gelir. Meydana gelen bu ağrıların giderilmesi için farklı yöntemler tercih edilir. Beyin kanaması, ameliyat, kazalar gibi durumlara göre farklı uygulamalar kullanılarak tedavi yapılır.

İstanbul Fizik Tedavi hasta durumuna göre ısıtıcılar, egzersizler, akımlar kullanılarak fizik tedavi yapılması mümkün hale gelir. Hedef fiziksel kapasiteyi en üst seviyeye çıkarmaktır. Tutuk kalan ağrılı bölgelerin rahatlaması hedeflenir. Bir çok rahatsızlığı kapsadığını da ifade edebiliriz.

İstanbul Fizik Tedavi Doktorları Hangi Hastalıklara bakar?

Omurga rahatsızlıkları, eklem hastalıkları, kemik erimesi, beyin kanaması, yumuşak doku romatizmaları, kırık sonrası eklem rahatsızlıkları, damarda meydana gelen tıkanmalar fizik tedavinin ilgilendiği alanlara girmektedir.  Felç durumlarında da fizik tedavinin etkisi çok fazladır.

Fizik araçları, fizik tedavi uygulamalarında hastaları iyileştirmek adına kullanılmaktadır. Pek çok farklı cihaz ile işlem yapılması mümkündür. Ultrason, elektrik akımı, egzersiz ve masaj gibi yöntemler tedavi için olumlu sonuçlar verir.  Alınan sonuçlar u yöntemlerin ağrı kesici etkisi olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda doku beslenmesini arttırır, kasları güçlendirir ve gerilmiş dokuları esnetir.

Fizik Tedavi Doktoruna randevu al

İnsanların büyük bir kısmı bel, boyun, eklem bölgelerinde var olan ağrılardan şikayetçi olur. Fizik tedavi işleminde belirli testlerden geçilmesi ve doktorun yönlendirmesi şarttır. Bunun için randevu alma işlemi yapmanız gerekiyor. İstanbul Fizik tedavi randevu al seçeneği için ilk olarak bir doktor  bul yönlendirmesi olması gerekiyor. Yönlendirme sonrasında MHRS ve Alo Sağlık 182 hattı üzerinden çok kısa süre içinde randevu alabilirsiniz.

Fizik tedavi uzmanları hastayı muayene eder ve ağrı sorunlarının nedenini saptar. Teşhis sonrasında uygun tedavi bulunur. Hangi bölümden hasta sevki yapıldığı son derece önemlidir. Her bölüme göre süreç farklı işler.  Tedavi planı hazırlanırken bir çok farklı detay değerlendirilir. Fizik tedavi uygulaması fizyoterapist ve elektroterapist tarafından hekim yönlendirmesi ile yapılır.

 

İstanbul Fizik Tedavi Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul

doktor bul