İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları

İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları enfeksiyon hastalıkları, bulaşıcı hastalık olarak da bilinen önemli bir tıp alanıdır. Virüs, parazit, bakteri tarafından vücudumuzun her bölgesinde meydana gelebilir enfekte olabiliriz. Enfeksiyon tanı yöntemlerinin ilerlemesi sayesinde teşhisi ve tedavisi daha kolay bir hale gelmiştir. İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları doktorları da bu anlamda önemli çalışmalara imza atmaktadır.

Enfeksiyon hastalıklarının meydana gelmesinde bir çok neden olabilir. Mevsim geçişleri, bakterili ortamlar enfeksiyon hastalıklarının vücudumuza çeşitli yollar ile girmesine neden olabilir. Bu anlamda maske, mesafe ve temizlik son derece önemlidir. İnsanlar ile olan sosyal mesafemizi korumalı, düzenli olarak ellerimizi yıkamamız gerekiyor. İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları doktorları sizlere gerekli olan bilgilendirmeyi yapar. Bu nedenle uzman doktorları dinleyerek, ona göre süreç belirlemeniz gerekiyor.

İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları Hangi Hastalıklara bakar?

Tüberküloz, sarılık, AIDS, covid 19, ishal, idrar yolu enfeksiyonları gibi geniş bir alanı kapsamaktadır. Yan bölümü olan Klinik Mikrobiyoloji bölümü ise bakteri, parazit ve virüsleri inceler. Oldukça geniş kapsamlı bir branş olduğunu ifade ediyor.

İnsan vücuduna giren enfeksiyonların gücü, insan direncine göre değişim gösterebilir. Mikro düzeyde dirence sahip olan hastaların sağlık sorunları ile karşılaşması çok daha büyük bir olasılıktır. Bu rahatsızlıkların hafife alınmaması ve önlem alınması gerekiyor. Bulaşıcı olması da çevrenize bulaştırmanıza neden olabilir. Sivrisineklerden bulaşan Sıtma rahatsızlığın, Hayvanlardan insanlara bulaş olabileceğini gösterir.

Enfeksiyon Doktoruna randevu nasıl alınır?

Doktor bul sitemiz üzerinden çok rahat bir şekilde randevu  almanız mümkündür. Enfeksiyon hastalıkları doktorları randevu sistemi 7/24 çalışmaya devam ediyor. Özellikle Covid 19 sürecinde olduğumuz bu dönem, randevu sisteminde de iyileşmelere neden oldu.

MHR sistemi üzerinden doktor randevusu alma işlemi yapabilirsiniz. Bunların yanında aşı işlemleri de enfeksiyonlara karşı alınan önlemlerdir. Aşı olmak için MHRS sistemini tercih etmeniz mümkündür. Aşılar, olası enfeksiyonlara karşı vücudumuzda direnç oluşturur. Önceden alınan bir önlem olarak ifade etmek mümkündür.

İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları alanında uzman olarak sizlere hizmet göstermeye devam ediyor. Doktorlar yaptıkları çalışmalar ile sizlere hem muayene, hem de bilimsel anlamda yardımcı olmaktadır.

İstanbul Enfeksiyon Hastalıkları Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul

doktor bul