İstanbul Dahiliye Doktorları

İstanbul Dahiliye Doktorları Dahiliye tıp biliminde tüm branşları kapsayan bölümün ismidir. Genel anlamda üst ve alt solunum yolları, şeker hastalıkları, bağırsak ve mide sorunlarını tedavi etmektedir. Bunların yanında böbrek ve tiroid bezinde meydana gelen sorunlar da İstanbul dahiliye doktorları tarafından tedavi edilir.

Dahiliye doktorları randevu almanız halinde yaşadığınız sorunların üstesinden gelmeniz mümkündür. Devlet hastanelerinden randevu almak için 182’yi arayabilir ya da online ortamda MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Randevu işlemi ile sizlere belirli bir gün ve saat verilmektedir. Buna uygun olarak hekiminize gidebilirsiniz. Yapılan muayene sonucunda teşhis konulur ve süreç buna göre ilerler. Dahiliye doktoru aynı zamanda iç hastalıkları doktoru olarak da bilinmektedir. İç hastalıkları birçok hastalığın tedavisinde ve teşhisinde ilgilenen önemli bir tıp dalıdır. 6 senelik bir tıp eğitimi sonrasında uzmanlık almayı gerektirir.

İstanbul Dahiliye Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye doktoru, sağlık sektöründe son derece önemli bir yere sahiptir. İç hastalıklara bakan uzman kişilere dahiliye doktoru ismi verilmektedir. Dahiliye doktorları hangi hastalıklara bakar, internet ortamına da çok sık sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu bölüm insanların da çok bilmediği birçok hastalığı kapsamaktadır. İç hastalıkları nedir, İstanbul dahiliye doktorları hangi hastalıklara bakar gibi sorulara yanıt almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Grip, Zattüre, Astım, KOAH, diyabet, Mide sorunları, kalp yetmezliği, öksürük, kanser, kistler, baş ağrısı gibi sorunlar dahiliye doktorlarının ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Dahiliye Doktorlarından Randevu nasıl alınır?

Dahiliye Doktorlarından randevu almak için Alo sağlık hattı 182’yi arayabilirsiniz. Yaşadığınız yere göre sizlere en kısa süre içinde alabileceğiniz randevu bu şekilde aktarılır. Aynı zamanda online ortam üzerinden MHRS ile randevu almanız mümkündür. Sağlık sigortanız var ise muayene ücretsiz olarak yapılmaktadır.

İstanbul Dahiliye doktorları randevu sistemi 7/24 çalışmaya devam ediyor. Dahiliye bölümünde 15 yaş üstü hastalara bakılmaktadır. 15 yaşın altındaki bireyler çocuk hastalıkları bölümünde tedavi görebilir.Doktorlar sizleri genel korunma anlamına bilinçlendirir ve şikayetleriniz konusunda uzman kişilere yönlendirebilir.  Kısacası tip bilinin ana damarı olduğunu ifade etmek mümkündür.

Bununla birlikte Doktor Bul robotumuzdan hangi İstanbul Dahiliye Doktor listesine ve nerede çalıştıklarını öğrenebilirsiniz.

doktor bul