İstanbul Çocuk Ürolojisi Doktorları

İstanbul Çocuk Ürolojisi Doktorları Çocukluk, bireylerin büyümeye devam ettiği ve ailesine ihtiyaç duyduğu hassas bir dönemdir. Bu dönemde yaşanan sağlık sorunları yetişkinlere oranla daha zorlu bir süreç doğurabilir. Erkek ve kız çocuklarını cinsel organlarında yaşadığı gelişme, Çocuk Ürolojisi alanına girmektedir. Bu süreçte yaşanan rahatsızlıklar özel tıbbi teknik ve tedavi süreçler gerektirir.

İstanbul Çocuk Ürolojisi Doktorları 0-16 yaş aralığındaki hastalara bakmaktadır. Doğum öncesi bilinen ve doğum sonrasında meydana gelen ürolojik sorunların saptanması, tedavisi ve takibini gerçekleştirir. İşlemler esnasında gerekli olan hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Çocuk ürolojisi hekimleri, sünnet işlemini de yapmaktadır. İslam dinine göre çocukların yetişkinliğe adım attığı bir operasyondur. Penis yüzeyinde yer alan deri basit bir müdahale ile alınır. Bu süreçte penise zarar verilmemesi gerekli olan hijyenik ortamın oluşturulması gerekmektedir.

İstanbul Çocuk Ürolojisi Doktorları hangi hastalıklara bakar?

İnmemiş testis, Hidrosel, Spermatik Kordon kisti, Hipospadias, varikosel, kasık fıtığı gibi hastalıklara bakmaktadır. Çok sayıda tedavi yöntemi olduğunu ifade edebiliriz. Erkek ve kız çocukları için ayrı uygulamalar vardır.

İstanbul Çocuk Ürolojisi Doktorları 7/24 hizmet vermektedir. Eğer çocuğunuzda ürolojik hastalık olduğuna dair bir şüpheniz var ise, Çocuk üroloji kliniklerine başvurmanız gerekmektedir. Burada gerekli olan tanı testleri yapılır. Eğer gerekli görülürse tedavi aşamasına geçilir.

Çocuk Üroloji doktorları randevu alma

Çocuk yaşta bireyler yaşadıkları sorunları dışa vurma konusunda çekingen olabilir. Bu nedenle aileleri yakın takiplerini yapmak zorundadır. Özellikle ürolojik sorunlar çocukların dile getirme konusunda sıkıntı yaşadığı bir konudur. Eğer çocuğunuzda bir farklılık göz ederseniz bunu değerlendirme altına almanız gerekmektedir. Aynı zamanda çocukların, gerekli olan sağlık eğitimini almasına yardımcı olabilirsiniz. Uzman hekimler bu konu hakkında gerekli olan bilgilendirmeleri hastalarına yaparak farkındalık yaratma görevine sahip olmalıdır.

Çocuk Ürolojisi randevu alma işlemi içim MHRS ve Alo 182 Hatları tercih edilebilir. Gerekli olan adres bilgilerini girdikten sonra randevu alma işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda doktor bul sistemi sayesinde, en iyi hekimleri bulmanız mümkün olmaktadır. Sitemiz bu anlamda sizlere yardımcı olmaya devam ediyor.

Çocuk Ürolojisi Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul

doktor bul