İstanbul Çocuk Onkolojisi Doktorları

İstanbul Çocuk Onkolojisi Doktorları Onkoloji, kanser ve türevleri ile ilgilenen bir balım dalıdır. Çocuk onkolojisinin en önemli ilgi alanları arasında lösemi yer almaktadır. İstanbul Çocuk Onkolojisi 18 yaşa altı çocuklarda lösemi hastalığı üzerine önemli çalışmalar yapmaktadır.

Kanser, zorlu ve uzun süreci yanında getiren önemli bir rahatsızlıktır. Bu nedenle çocukların tedavi alması ve bu süreçte morallerinin yüksek tutulması son derece önemlidir. Sosyal ve psikolojik açıdan  hem aile hem de çocukları desteklenmelidir. Aile bireylerinin çocukların sağlık ve diğer sorunları ile ilgilenmesi önem arz eder. Kanser gibi rahatsızlıklar sinsice ilerleyebilir.

İstanbul Çocuk Onkolojisi Doktorları hangi hastalıklara bakar?

Kemik tümörleri, beyin tümörleri, lösemi, Wilm Tümörü,  lenfoma gibi rahatsızlıklar çocuk onkolojisi bilimini yakından ilgilendiriyor. Bazı belirtilerin olması halinde çocuk onkolojisi bölümüne görünmeniz gerekiyor. Erken yorulma, halsizlik, diş etlerinde kanama, baş ağrısı, burun kanaması, yüksek ateş, eklem ve kemiklerde ağrı bu belirtiler arasında yer almaktadır.

Fakat bu belirtiler her zaman için onkoloji müdahalesi gerektirmeyebilir. Çocuk gelişim çağında belli başlı sorunların yaşanması olağan bir durumdur. Örnek olarak boyunda meydana gelen şişlikler direkt olarak kanser riski taşıdığını göstermez. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra teşhis konur.

Çocuk Onkoloji Doktorları Randevu alma

Çocuk Hastalıkları randevusu için doktor bul sistemimizi tercih edebilirsiniz. Sitemiz en donanımlı doktorları bulmanız için sizlere önemli bir hizmet sunmaktadır. Bunun yanında MHRS ve Alo 182 hattı üzerinden rahatlıkla randevu alabilirsiniz. Onkoloji rahatsızlıklarında ilk belirtiler genel olarak dahiliye bölümünde incelenir. Dahiliye doktoru gerekli görmesi halinde sizi yönlendirir.

Kanser ve türevi rahatsızlıklar doktorlar tarafından büyük bir titizlikle yaklaşılan hastalıklardır. İlk muayene sonrası doktorlar kanser tanısı koymak istemez. Önce ilaçlı tedavi süreci takip edilir. Sonrasında lösemi ve lenfoma gibi tanıların araştırması işlemlerine geçilir. Eğer çocuk vücudu ilaçlı tedaviye olumlu cevap verirse bu hastalık riskleri ortadan kalkar.

Çocuk hastalıkları ile alakalı gelişmeleri sitemiz üzerinden takip etmeye devam edebilirsiniz. Çocuk onkolojisi randevu alma sistemi 7/24 aktif bir şekilde çalışmaktadır. Doktor bul hizmetimiz de bu seçeneklerden biridir.

İstanbul Çocuk Onkolojisi Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul

doktor bul