İstanbul Çocuk Nörolojisi Doktorları

İstanbul Çocuk Nörolojisi Doktorları çocuklarda kas ve sinir hastalıkları, omurilik ve beyin sorunlar ile ilgilenen daldır. Bu bölüm aynı zamanda pediatrik nöroloji ve gelişim nörolojisi olarak da bilinmektedir. İstanbul Çocuk Nörolojisi doktorları, sahip oldukları uzmanlıklar ile bir çok rahatsızlığın tanı ve tedavi süreçlerinde aktif rol oynarlar. Siz de bu konu branş altında doktor bul seçeneğinden yararlanmak istiyorsanız en doğru adrestesiniz.

Çocuk gelişiminde ailenin rolü son derece önemlidir. Aile yeteri kadar bilinçli ise çocuk gelişimi de bundan etkilenir. Fiziksel ve psikolojik kıyaslama, çocuklar için büyük travmalar anlamına gelmektedir. Uzman doktorlar kendi alanlarında verdikleri seminerler ile toplumu bilinçlendirmeye devam etmektedir.

Çocuk Nöroloji Doktorları hangi hastalara bakar?

Çocuk nörolojisi son derece geniş bir bölümdür. Beyin hasarları, SMA, Epilepsi, Bayılma, geçici felç, hidrosefali, konuşma gecikmesi, kromozon, çeşitli kas hastalıkları gibi sorunlara bakan tıp alanıdır. Aynı zamanda hamilelik zamanlarında meydana gelen mikrosefali ve erken doğuma bağlı hasarlara da bakarlar.

Çocuk nörolojisi ile alakalı bilinmesi gereken bazı noktalar vardır. İlk olarak Evde eğer nörolojik bir tanı varsa bunun genetik olma ihtimali her zaman bulunmaktadır. Çocuk çok sık havale geçiriyorsa koruyucu ilaç alması gerekebilir. Ateş olmadan nöbet geçiren çocuğun sara olma ihtimali vardır. Doğumun zor geçmiş olması bir çok rahatsızlığın habercisi olabilir. İstanbul Nörolojisi Doktorları bu anlamda yaptıkları çalışmalar ile çocuk sağlığı açısından önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Çocuk Nörolojisi Doktorları Randevu alma

Çocuk Nörolojisi doktorları randevu alma işlemi için MHRS ve Alo 182 hattı aktif olarak çalışmaya devam ediyor. Bu 2 yöntem de sizlerin rahatlıkla randevu alması için gerekli olan zemini oluşturmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte randevu alma süreçlerinin eskisine oranla daha kolay olduğunu ifade etmek mümkündür. Çocuk hastalıklarında meydana gelen artma ve tıp biliminin bu konuda daha önemli adımlar atması, uzmanların da bu yönde fark yaratmasına neden olmaktadır. En güvenilir doktorları ve tedavi yöntemlerini sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.  Çocuk nörolojisi, son zamanlarda önemli bir ihtiyaç haline geldi. Bu anlamda hekimlerin yöneldiği alanlardan biri oldu.

İstanbul Çocuk Nörolojisi Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul