Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi

Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Hakkında Bilgi

Fiziki altyapısı, nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojiyle dikkati çeken şehir hastanelerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul’da sağlıkta önemli görevler üstlenecek olan şehir hastanelerinin dördüncüsü olan Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesinin açılışı gerçekleştirildi.
Yarım asra yakındır şifa dağıtan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ilk etabı hizmete alınacak yeni binasıyla şehir hastanesi statüsüne kavuşacak. Türkiye’nin en modern sağlık merkezlerinden ve kentin Anadolu Yakası’nın sağlık üslerinden olması planlanan hastane, gelişmiş altyapısı, üst düzey teknolojisiyle şifa kapısı olmayı sürdürecek.
238 bin 924 metrekarelik kapalı alana sahip olan 7 bloklu hastane, fiziki altyapısı, nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle göz dolduruyor.
600 yataklı binası, 177 bin metrekare kapalı alanda, 27 ameliyathane ve 96 yoğun bakım yatağı ile hizmet verecek olan hastanede aynı zamanda 175 poliklinikte aynı anda hasta muayene edilebilecek.
Hastanenin ikinci etabının tamamlanmasıyla 350 yatak daha hastane kompleksine eklenecek.
Depreme karşı en üst düzeyde güvenlik önlemleriyle inşa edilen hastanenin ilk etabında 385 deprem izolatörü yer alıyor deprem izolatörü ile deprem anında dahi operasyonel faaliyetlerin devamına imkan sağlanacak.

Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz