Göz Yanması Hangi Hastalığın Belirtisidir ?

Bu yazımızda göz yanması hangi hastalığın belirtisidir ? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız….

Gözlerde yaşanan yanma tek başına bir hastalık değildir. Gözde yaşanan bir hastalığın belirtisi olarak yaşanır.

Göz Yanması Hangi Hastalığın Belirtisidir ?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi göz yanması başka bir göz hastalık nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bu göz hastalıkları ise şunlardır;

– Kirpik dibi iltihabı

– Kornea enfeksiyonları,

– Göz kuruluğu

– Bilgisayar göz yorgunluğu sendromu

– Göze toz benzeri yabancı bir cisim kaçması,

– Akomodasyon spazmı

– Gözde et büyümesi

– Göz alerjisi,

– Göz tahrişi,

– Göz yorgunluğu.

Göz Yanmasının Tedavisi

Göz yanmasının tedavisi nedenine göre değişiklik göstermektedir. Gözde yaşanan yanmanın nedeni basit bir çevresel faktör ise soruna neden olan çevresel faktörlerden uzak kalarak korunma sağlanabilmektedir. Ancak kişi bu ortamlardan tamamen uzak kalmaz ise gözlerin arada dinlendirilmesi, göz odaklı çalışılan işlerde arada gözlerin göz jimnastiği ile hareket ettirilerek yanma yapan etkenden uzaklaşması gözlere iyi gelebilir.

Gözlerde yanma şiddetli ya da sürekli oluyorsa bir göz hekimine muayene olarak gözde ki sorunun araştırılması gerekmektedir. Gözlerde yanma bir göz hastalığı ile ortaya çıkması durumunda etkili ilaçlar, göz damlaları ve yapılan uygulamalarla düzeltilebilmektedir.

Göz Yanması Hangi Vitamin Eksikliğinden Yaşanır ?

Bazı vitaminler hem göz sağlığınız hem de mevcut hastalıkların ilerlemesinin yavaşlaması için büyük bir öneme sahip. B12 vitamini eksikliği gözde yanma-kızarıklık, kornea ve ışık hassasiyeti gibi problemleri beraberinde getirirken besinlerden ve gıda takviyelerinden alacağınız B12 ile bu hastalıkların önüne geçebilirsiniz.

Göz Doktorları doktor bilgilerine ve doktor listesine aşağıda yer alan Doktor Bul linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

doktor bul