En İyi Saç Ekimi

En İyi Saç Ekimi son dönemlerde oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. Saç dökülmesi, saçlarda seyrelme ya da kellik gibi sorunlar yaşayan kişiler için kalıcı çözümdür. Saç dökülmesi kalıcıysa eğer saç kökleri aktif olmaz. Bu durumda da saçta kellik yaşanır. Dışarıdan ne kadar takviye yapılırsa yapılsın saç kökü aktif değilse oradan kıl çıkması imkansızdır. Bu durumda saçın döküldüğü bölgede kalıcı saç çıkabilmesi için saç ekimi yapılır.

Saç Ekim Aşamaları

En iyi saç ekimi için kişiler detaylı bir araştırmaya girmelidir. Bu araştırmada klinikler hakkında yapılan yorumlar göz önünde bulundurulabilir. Saç ekiminin nasıl yapıldığı, ne tür aşamalar yapıldığı ve doktorun deneyimi detaylıca incelenmelidir. Buna yönelik olarak bir kliniğe karar verilmelidir. Klinik seçimi yapıldıktan sonra doktorla görüşerek saçlar muayene edilmelidir. İlk olarak saç seyrekliğinin nerede olduğu tespit edilir. Ardından buralara yaklaşık olarak ne kadar saç kökünün ekileceği tahmin edilir. Daha sonra kişilerin ense, şakak ve göğüs bölgelerindeki kıl yoğunluğuna bakılır. Buna göre ortaya çıkarılan tedavi planı detaylıca saçını ektirmek isteyen kişiye aktarılır. Saç ekim işlemi kesin olarak belirlenirse, işlemlere başlatılır.

Saç ekimi aşamaları ilk olarak ekimin yapılacağı bölgeye lokal anesteziyle başlanır. Saç seyrekliği ne kadar çoksa işlem o kadar uzun sürecektir. Bu nedenle saçında kellik oranı çok yüksek olan kişilerde birkaç seans da yapılabilmektedir. Saç ekimi sırasında, saç kökü kesilir. Ardından göğüs, şakak ya da ense bölgesinden çıkarılan kıl kökü, kesilen saç bölgesine eklenir ve düzenlenir. Bu işlem tüm saç köklerine uygulanmaya başlanır. Saçın seyrekliğine göre değişse de ortalama olarak 4- 5 saat saç ekim işlemi gerçekleşe bilir. Saç ekme işlemi bittikten 1- 2 saat sonra taburcu edilebilmektedir. Saç ekim aşaması ne kadar önemliyse aslında işlem bittikten sonraki süreç de o kadar önemlidir.

Saç Ekimi Sonuçları

Saç ekimi yaptırmak kişileri kesin çözüme kavuşturur. İşlemden sonra saç ekim bölgesine dikkat etmek gerekir. İşlem sonrasındaki 3 gün evde istirahat edilmelidir. 3 gün sonra ise baş kapalı olacak şekilde rutin işlere dönüş yapılabilir. Genelde ilk pansuman işlemden 5 gün sonra yapılır. Saç ekimi sonrasında 2 hafta boyunca alkol, sigara gibi etken maddeler içeren hiçbir madde vücuda alınmamalıdır. Bu dönemde ağır sporlardan da uzak durmak gerekir. İşlem sonrasındaki ilk banyo ise doktorun yönlendirmesine göre yapılmalıdır. İlk saç yıkama işlemi ise doktor tarafından yapılır. Saç ekimi sonuçları kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de özellikle doğru kullanıldığı zaman ömür boyu kalıcı olur. Bu durumda aslında kliniğin saç ekim işlemini nasıl yaptığı da önem taşır. Aynı zamanda işlemden sonraki bakım da saç ekiminin sonucunu belirler. Eğer kötü bir bakım yapıldıysa saç dökülmesi nadir de olsa görülebilir.

İstanbul Doktor Bul  arama robotumuza giriş yaparak  Saç Ekimi  doktorları bulabilirsiniz yapabilirsiniz.

doktor bul