Dermatoloji Nedir?

Dermatoloji nedir konusuna bakıldığında, dermatoloji kısaca deri hastalıklarının tanısı ve tedavisi ile ilgilenmekte olan bir bilim dalıdır. Bu bilim alanında insan vücudunun çok önemli bir organı olan derinin her türlü hastalığı incelenir ve tedavi edilir.

Dermatoloji Biliminin Görev Kapsamı Nedir?

Dermatolog; Deri, saç ve tırnak hastalıklarının teşhis, tedavi ve takibini gerçekleştirir. Zührevi hastalıklar ve uyuz da dahil olmak üzere diğer birçok bulaşıcı hastalığın nasıl önleneceği, teşhis edileceği ve tedavi edileceği hakkında bilgi sağlar. Deri, saç ve tırnak mantarları, sedef hastalığı ve deri enfeksiyonları gibi birbirinden farklı pek çok hastalık ile ilgilenir. Bir dermatolog, cilt bozukluklarını ve cilt kanserini teşhis etme, tedavi etme ve önleme konusunda uzmanlaşmış bir doktordur. Dermatolog denilen bir uzman kolaylıkla teşhis koyacak ve hastaya uygun bir çözüm önerecektir. Çözümün çok basit olabileceğini lütfen unutmayın. Dermatologlar her yaştan hastaya, bebeklere, çocuklara, ergenlere ve yetişkinlere uygun olan iyileşme yöntemleri ve dermatoloji tedavileri önermektedir.

Dermatoloji Randevu

Dermatoloji Neye Bakar?

Dermatoloji Cildiye

Dermatolog ve Cildiye Arasındaki Fark

Dermatolog Doktor

Dermatoloji Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Dermatologlar, dermatolojik hastalıklar belirlendikten sonra uygun ilaç tedavisine başlayabilir. Tüm bu tedaviler tanılar ile ilişkilidir ve bu kapsamda uygulanır. Dermatoloğa görünebilmek için muayene edilen kişinin dermatoloji alanında bir sorunu olması gerekir. Cilt, saç veya tırnak sorunları, hemen hemen herkesin muzdarip olduğu sorunlardan bazılarıdır. Çoğu insan, yaşamları boyunca bir veya daha fazla cilt hastalığı belirtisiyle karşı karşıya kalır.  Dermatolojik durumlar; akne, dermatit, cilt enfeksiyonları, uçuk, siğiller, mantar enfeksiyonları ve cilt kanseri gibi durumlardır. Bu hastalıklar ortaya çıktığında dermatolojik muayene zorunlu olmaktadır. Dermatoloji tedavi yöntemleri arasında lazer epilasyon, sistemik ilaçlar, radyoterapi uygulamaları, fototerapi uygulamaları, tropikal olan ilaç tedavisi ve daha pek çok tedavi yöntemleri bulunur.

Eğer sizler dermatolojik problemleriniz olduğunu fark ediyor ve bu problemleri uzmanlar yardımı ile çözmek istiyorsanız dermatoloji doktoru randevu hizmetinden yararlanmalısınız. Bilgi ve birikim sahibi dermatologlar sizler için en doğru tanı koyma aşamaları gerçekleştirecek ve bu doğrultuda da en ideal tedavileri sizler için geliştirecek ve uygulayacaktır. Bu sayede dermatolojik problemleriniz önlenmiş olacaktır.

İstanbul Dermatoloji Doktorları için aşağıda yer alan linki tıklayarak arama yapabilirsiniz.

doktor bul