Çocukların İştahını Açmak İçin 9 Yöntem

Çocukların İştahını Açmak İçin 9 Yöntem Çocukların iştahını açmak bazen zor olabilmektedir. Bu durumda etkili olan yiyecekler ve yöntemler neticesinde çocuğunuzun iştahını açmak gayet mümkündür.

Çocukların İştahını Açmak İçin 9 Yöntem

Çocukların iştahını açmak konusunda pek çok yöntem mevcuttur. Sabırlı olmanız durumunda ve istikrarlı bir şekilde bu yöntemleri denemeniz durumunda sonuç almanız oldukça olası bir durumdur. İşte çocuğunuzun iştahını artırmak için yöntemler…

  1. Sabırlı Olmak

Çocuğunuzun yeme alışkanlığı ve düzeninin oluşması noktasında ne kadar sabırlı olursanız o kadar güzel sonuçlar alırsınız. Özellikle de bir yerden sonra çocuklar sizin pes etmediğinizi görerek dirençlerini kırmakta ve iştah noktasında açılma durumu meydana gelmektedir.

  1. Yedici Aydan Sonra Pütürlü Gıdalar Yedirmek

Ne kadar erken bu tarz yiyeceklerle çocuğunuz tanışırsa o kadar iyi olmaktadır. Çocuğumun iştahını nasıl açabilirim diye merak eden anneler, çocuklarınızla erken zamanda hemen hemen çoğu gıdayı tatmasını sağlayın. Düzenli ve dengeli olarak beslemeyi ihmal etmeyin.

  1. Bir Yaşından Sonra Kontrollü Emzirme

1 yaşından sonra doyma noktasında emen bebekler yemek yememektedir. Buna dikkat etmelisiniz.

  1. Örnek Olmak

Çocuğunuza her yemeği yiyerek iştahının açılması noktasında yardımcı olun. Sizin yemediğiniz bir yemeği çocuğunuzdan yemeyi asla beklemeyin. İştah açıcı yemekler neler ona göre tercih edip ona göre beslenmesinde yardımcı olun.

  1. Abur Cubur Alışkanlığı

İştahın kapalı olmasının nedenleri arasında abur cubur alışkanlığı da söz konusu olmaktadır. Bu noktada yemekten öncesinde abur cubur yeme alışkanlığını çocuğunuza kestirmeye çalışın.

  1. Sofrada Yemek Yeme

Sofrada hep beraber yemek yeme alışkanlığını geliştirmek adına bunu her zaman uygulayın. Tüm bunları yaparken de kurallardan asla taviz vermeyin.

  1. Ceza Ya Da Ödül Verme

Ceza veya ödül verme sistemini yemek yeme noktasında asla uygulamayın. Başlangıçta işe yarar gibi görünse de sonra inatlaşmaya yol açabilir.

  1. Gelişim Sorunu Yoksa İştahsızlığı Dert Etmeyin

Çocuğunuzda gelişimle alakalı olarak bir problem görünmüyorsa ve ideal kiloda ise iştahsızlığı sorun etmeyin.

  1. Süte Meyve Ekleme

Meyveli sütü evde kendiniz meyveler ile yaparak iştah açma noktasında çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz.

Çocuk doktorlarını bulabilmek için aşağıdaki Doktor Çalışma Listesi sitemizden arama yapabilirsiniz.

doktor bul