Bayrampaşa Devlet Hastanesi Bilgi

Bayrampaşa Devlet Hastanesi Hakkında Bilgi

Bayrampaşa Devlet Hastanesi Bilgi İstanbul Sağmalcılar bölgesinde 20 yatak kapasiteli olarak Adalet ve Sağlık Bakanlıkları arasında yapılan bir protokolle mahkûm hastalara hizmet amacıyla 1970 yılında açılan hastane,1990’lı yıllarda yeni hizmet binasına taşındı.
300m2’lik alan üzerine 4 katlı olarak inşa edilen yeni hastane binası İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, mahkûmlara ek olarak sivil halka da hizmet vermek üzere yapılmış olup 50 yatak kapasitesine sahipti.
1992 yılında hastaneye ek ilave olarak 2 katlı 450 m2 büyüklüğündeki poliklinik binası hibe yoluyla yaptırılarak hizmete açılmıştır.
Zaman İçinde artan ihtiyacı karşılamak üzere 1993 yılında başlanan ikinci ek bina ise 2003 yılında Bayrampaşa Belediyesi, Kaymakamlığı ve çevredeki işadamları ile yapılan işbirliği sonucunda yapılan bağışlarla halkın hizmetine açılmıştır. Ek ilave binalar ile hastane 100 yataklı hale gelmiştir.
Hastane deprem yönünden yapılan etüt sonucunda güçlendirilmesine karar verilmiş olup İl Özel İdaresince 2009 yılında başlanan güçlendirme inşaatları 2012 sonunda bitirilmiştir.
Bayrampaşa Devlet Hastanesi için 300 yataklı yeni modern bir hastane yapılmasına karar verilmiş olup halen proje ve yer tahsis aşamasında çalışmalar Bakanlıkça sürdürülmektedir.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz

 

doktor bul

 

Randevu Al (MHRS)