İstanbul Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Bilgi

İstanbul Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında Bilgi

İstanbul’daki iki rehabilitasyon merkezinden en büyüğü olan İstanbul Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, 1980 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
Her biri 2000 m2’lik 3 bloktan oluşan hastanede ilk blok 1980’de 50 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye başlamış olup ikinci blok 1990 yılında son olarak C blok 1994 yılında hizmet vermeye başlamıştır.
1994 yılında hizmete açılan C Blok Yugoslavya iç savaşında yaralanan Bosna-Hersek’lilere hizmet vermek üzere tam teşekküllü bir hastane konumuna getirilmiş ve üç yıl süreyle Bosna-Hersek savaş gazileri ve yaralı sivillere hizmet vermiştir.
1993’te hastaneye “70. Yıl İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi” adı verilmiştir. 2001 yılında eğitim hastanesi unvanı alarak “İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adını almıştır.2007 yılında hastanenin “İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir.
Hastane 263 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmektedir.

İstanbul Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz