İstanbul Endokrinoloji Doktorları

İstanbul Endokrinoloji Doktorları Endokrin bezleri ile ilgilenen bilim dalıdır. Endokroji nedir sorusu tıp bilimi ile ilgilenen kişiler tarafından çok sık merak edilmektedir. İç salgı hastalıkları bilimi ya da hormon hastalıkları olarak kendisine yanıt bulabilir. Endokrinoloji Doktorları da bu alanlarda hizmet vermeye devam ediyor.

İnsan vücudu büyüme, üreme, gelişme ve birçok stres türüne karşı uyum sağlama eğilimi içindedir. Bu uyun sağlama işlemi sinir sistemi ve hormonlar sayesinde gerçekleşir. Genel anlamda düşünecek olursa hormonlar kablosuz haberleşme sistemi, sinir sistemi ise kablolu haber sistemidir.Endokrinoloji Doktorları da bu süreci yakından takip eden uzman kişiler olarak biliniyor.

İstanbul Endokrinoloji Doktorları Hangi Hastalıklara bakar?

Endokrinoloji doktorları hangi hastalıklara bakar son derece geniş bir sorudur. Bu branşın çok fazla alt dalı olduğunu ifade etmek gerekiyor. Bunlar arasında en çok bilinen örnek Guatr hastalığıdır. Bu hastalık Tiroit bezinin büyümesi ile ortaya çıkmaktadır.  Cushing sendromu da bu bilim dalı ile alakalıdır. Kanda yüksek seviye kortizol bulunması nedeniyle meydana gelir.

Hipofiz bezi hastalıkları, kortizol hormon azlığı, tüylenme, erkekte meme büyümesi, tiroit kanserleri , şeker hastalıkları bu branş altında tedavi edilmektedir. Çok sayıda farklı tanı ve tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar arasında ilaçlı tedavi, cerrahi müdahale gibi yöntemlerde yer alıyor.

Endokrinoloji Doktoru randevu nasıl alınır?

Endokrinoloji çok geniş bir tıp bilimi olmakla birlikte, bu branş altında yatan rahatsızlıklarınızdan biri varsa randevu almanız son derece önemlidir. 182’yi arayarak randevu almak oldukça basit bir işlemdir. Rahatsızlığınızın durumuna göre acil müdahale ekipleri her zaman beklemektedir. Bunun yanında online ortamda MHRS üzerinden de randevu alabilirsiniz. Doktor bul alternatifini de sizlere sunuyoruz.

Merkezi Hastane Randevu Sistemi, Sağlık sistemimiz tarafından atılan önemli bir adımdır. Bu sistem üzerinden belirli verileri girerek rahat bir şekilde randevu alabilirsiniz. Eski zamanlarda hastanelerden randevu almak oldukça zorlayıcı biri işti. İnsanların hastane önlerinde kuyruk beklediği süreç sonrasında yeni sistem ile vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlandı. İstanbul Endokrinoloji Doktorları hakkında daha çok bilgi almak ve randevu işlemleri için bizi takip etmeye devam edin.

İstanbul Endokrinoloji Doktorları çalışma cetveline ulaşmak için aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul