Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi Bilgi

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi Bilgi

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi Hakkında Bilgi

1 milyon m2 kapalı inşaat alanı sahip olan Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi, Avrupa’nın da en büyük hastanelerinden biri olma özelliğine sahip.

2 bin 682 yatak kapasitesine sahip olup, Sağlık Bakanlığı tarafından “kamu özel iş birliği” modeli ile yapılan hastaneler arasında Türkiye’nin en büyük yatırım projeleri arasında yer almaktadır.

445 yataklı genel hastane, 359 yataklı kadın doğum hastanesi, 521 yataklı çocuk hastanesi, 367 yataklı onkoloji hastanesi, 327 yataklı KVC hastanesi, 311 yataklı ortopedi-nöroloji hastanesi, 200 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 128 yataklı psikiyatri hastanesi, 24 yataklı tutuklu birimi olarak 8 hastane şeklinde hizmet verecek.

Medikal ekipman ve medikal hizmetlerde en son teknoloji kullanılan hastane, her branştan 836 poliklinikte hizmet verecek. Ayrıca 1.052 adet tek kişilik oda, 477 adet çift kişilik oda yer alacak.

İstanbul ve çevre illere hizmet verecek olan hastane, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve TEM bağlantı yollarına ek olarak metro istasyonu planlamasıyla da İstanbullulara ve şehir dışından gelen hastaların en uygun sağlık hizmetlerine hızlı ve rahat şekilde ulaşabilmesini hedefliyor.

Hastane binasına yerleştirilecek olan 2 bin 40 sismik izolatörle “Dünyanın En Büyük Sismik İzolatörlü Binası” unvanına sahip olacak. Hastaneye yerleştirilen deprem izolatörleri sayesinde hastane, en şiddetli deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini hiçbir aksama olmadan yerine getirebilecek.

Başakşehir İkitelli Şehir Hastanesi Hakkında detaylar bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz